Edellinen tanssipäivä pe 5.1.2018

Lauantai 6.1.2018

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:30--00:45, 15 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Aronkeidas 20:00--02:00, 10 €
Pauli Koivula & Himmiät tähäret, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Fantasia & Aki Samuli
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Ässät
Lomakeskus Huhmari
Tammi Group
Härmän Kylpylä
Tanssiorkesteri Luxus
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Nina Åkerman
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 €
Iltaset, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Onnentähti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
20:00--01:30 Tarja Lunnas & Rosso & Harri Nuutinen, Tanssin Taika
10:00--17:45 tanssikurssi: tango keski- ja jatkotaso, 152¤ sis. täysihoidon, tanssilipun ja majoituksen/45¤ per päivä sis. lounaan ja kahvin, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Rosalie
Kellon ns 20:00--23:30, 15 €
Maarit Peltoniemi
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Fernet & Tomi Markkola
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Souvarit
Kuntotalo 20:00--00:30
Finlanders
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 €
Arlas & Eero Väisänen
Laihian ylipään ns (Laihia)
Wähäkosket
Viihderavintola Las Palmas
Teo Turunen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helminauha, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Heidi Pakarinen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 €
Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Mäntsälän seurojentalo (Mäntsälä) 13:00--16:30, 12 €
Reijo Ingmanin yhtye & Sirja-Katri
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 12 €
Pertti Niemi & Odessa
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Markku Uhlbäck
Pesäkallio
Avec & Leif Lindeman, Teemu Harjukari
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Norolan Pojat
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 10 €
Jukka Honka
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Arto Kivekäs duo
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 10 €
Hannu Auvinen Group
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Veijarit, Pekkaniskan Pojat, Benjamin Enroth
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Kisällit-kvartetti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 €
Jussi Roponen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Sesam & Antti Raiski, Ippe Mansikan orkesteri, Onnenkerjäläiset
Tanssikeskus Tessu
19:00--24:00 Diesel & Markku Aro
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, 0, Timppa & Marja
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Markku Ignatius, Erja Kähkönen
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 12 €
Vesa Formunen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Tanssiorkesteri Kaiho, Kaiho & Aino Niemi, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 16 €
Tommys
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Ajan sävel, Jari Partanen
Valtatie 2
20:00--02:00 T.T. Purontaka & Tähtitaivas, eXmiehet & Saija Tuupanen
10:45--18:45 tanssikurssi: tanssistartti-tanssileiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, teema, Kati Koivisto, Joonas Kainulainen, Anne-Riina Hurskainen, Tapani Hasa, Hanna Ojanaho, Antti Törmänen, Jyrki Keisala, Ville Immonen, Hanna Tuominen, Sami ja Jutta Helenius, Suomen Media & Action Oy
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Atlas ja Timo Rautala
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30
Wire & Ari Lavu
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Hannu Hautaniemi

Seuraava tanssipäivä su 7.1.2018