Edellinen tanssipäivä pe 8.12.2017

Lauantai 9.12.2017

Aronkeidas 20:00--02:00, 17 €
Jarkko Honkanen & Taiga, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Taikakuu, Onnentähti
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Ari Nylund & Kalle Jussila
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Tapani Haapasaari & Mika Jefremoff
Hotelli Hiittenharju 21:15--01:30
Amanda Oscarsson, Noste
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Härmän Kylpylä
Tomi Markkola & Fernet
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Tarmo Malila, Pauli Raivio
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 20:45--01:30, 10 €
Sivas Regal
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--01:30, 12 €
Marita Taavitsainen & Koivu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Jukolakerho
Elina H Band
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Sinitaivas
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Jussi Roponen
Kemijärven VPK (Kemijärvi) 21:00--00:30, 12 €
Duuriseiska
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Rosette, Charles Plogman
Ravintola Kivitippu 23:00--02:30, 12 €
Telaketju
Kuntotalo 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Viihderavintola Las Palmas
Johanna Pakonen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Deja-vu & Anne Mattila, Kohtalon kuu
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 €
Avec & Leif Lindeman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 13 €
Graniitti & Rainer Bollström
Mynämäen työväentalo (Mynämäki)
Minna Ranta
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
J. Eskelinen
Pesäkallio 20:00--01:00
Teemu Harjukari
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Marko Maunuksela, Talisman
Spa Hotel Runni
Dry Capri
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Henkka ja Kulkurit, Heidi Pakarinen & Karavaani
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Tero Jokinen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 12 €
Tuovilat
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
FBI-beat, Helminauha
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Euroset, Heimo Erkki Kettunen
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 12 €
Petri Forsmanin yhtye
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valtatie 2 20:00--02:00
Juhamatti & Rosalie, Lemmenlautta
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Stadin ammattiopisto, Vilppulantie 14, Malmi (Helsinki)
14:30--16:30 tanssikurssi: cha chan jatkotason kurssi, 20/15 euroa osio, 35/25 euroa molemmat, Matti Puro, Helsingin tanssikurssit
12:00--14:00 tanssikurssi: rumban jatkotason kurssi, 20/15 euroa osio, 35/25 euroa molemmat, Matti Puro, Helsingin tanssikurssit

Seuraava tanssipäivä su 10.12.2017