Edellinen tanssipäivä pe 1.12.2017

Lauantai 2.12.2017

Aronkeidas 20:00--02:00, 17 €
Ippe Mansikan orkesteri, Pauli Koivula & Himmiät tähäret
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
NeljänSuora, Patajätkä
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Talisman & Marko Maunuksela
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Väliaikainen
Hotelli Hiittenharju 21:15--01:30
Aki Samuli
Härmän Kylpylä
Amorix
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 10 €
Captain, Teuvo Vuoti
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 20:45--01:30, 24 €
Finnhittien kuninkaat
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--01:30, 12 €
Tomi Markkola & Fernet
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Agents, Vesa Haaja
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Avec & Leif Lindeman
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Juhamatti & Rosalie, Helminauha
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Wähäkosket
Kemijärven VPK (Kemijärvi) 21:00--00:30, 12 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 19:00--21:00, 12 €
Kuunhopea & Sari Koivikko, konsertti, konsertti
Ravintola Kivitippu 21:30--01:30, 12 €
Eija Kantola
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 13 €
Hannu Hautaniemi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Norolan Pojat, Aki Hietala
Kuntotalo 20:00--00:30
Rosso & Tarja Lunnas
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Tero Vall & Leif Nordanberg
Viihderavintola Las Palmas
Jenna Bågeberg
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Onnentähti & Kaija Lustila, Tähtivyö, Erkki Mustikkamäki
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Hotelli Malmikumpu 20:30--00:30, 13 €
Teijo Lindström, Onnenkerjäläiset
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 14 €
Köpi Koski ja Projekti
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 13 €
Harri Lehtonen & Silver, Silver, Harri Lehtonen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 €
Tukkijätkät
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Charles Plogman, Rosette
Pesäkallio 20:00--01:00
Kari Vepsä & Onnenmaa
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Trio H-hetki
Kylpylähotelli Rauhalahti
Jorma Kääriäinen, Yhden tähden orkesteri
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Yölintu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Hurma, KinoJake
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Jouni Raitio
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Henkka ja Kulkurit, Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Diesel & Markku Aro
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30
Sunset & Jarkko Salmi
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 20 €
Mats Bergmans
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Valtatie 2 20:00--02:00
Sinitaivas, Lumo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Corona, Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Pohjolan yö

Seuraava tanssipäivä su 3.12.2017