Edellinen tanssipäivä pe 10.11.2017

Lauantai 11.11.2017

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--23:00, 12 €
Iskelmäseniorien soitto- ja lauluryhmä
Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 €
Amorio, Maria Tyyster
Alavieskan Viri (Alavieska) 20:30--00:45, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Aronkeidas 22:00--04:00, 18 €
Kotiteollisuus, Seppänen Acoustic Band
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Finlanders, Tähtikartta
Birknäs (Björkö, Parainen) 19:00--23:00, 10 €
Sulamith
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Vastakaiku & Tommi Soidinmäki
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Honkamäki 19:00--24:00, 12 €
Captain, Teuvo Vuoti
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Ässät
Huvikumpu 10 €
Terässiipi & Jarmo Ranta
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 20:45--01:30, 26 €
Popeda
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Rosette, Charles Plogman
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 €
Yötähti, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Eija Kantola & Omega
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 €
Juha Simolan yhtye & Elina Ukkonen & Juha Simola
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Souvarit, Ari Lavu
Kellon ns
Kaksi laivaa & Voitto Leppänen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Fernet & Tomi Markkola
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 €
Ake Pääkkö
Kuhmon Kelo (Kuhmo)
Harri ja Coronet
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Charlies
Kuntotalo 20:00--00:30
Avec & Leif Lindeman
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Nelituuli & Timo Puurunen
Viihderavintola Las Palmas
Yölintu
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sonetti & Ilkka Hakala, Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 14 €
Väliaikainen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 13 €
Voitto Takanen
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 15 €
Saanko luvan
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Markku Aro
Pesäkallio
Pekkaniskan Pojat
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 10 €
Leila Riihijärvi trio
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 €
Teflon Brothers
Spa Hotel Runni
Onnenkipinä & Jarno Itkonen
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 12 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Sinitaivas, Sonja Tammi & Secrets
Salo-Miehikkälän seuratalo
Amorosa
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Sininen huivi
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T., La Strada & Anita Hirvonen
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Kalle Jussila
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Esko Sartolahti
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 12 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Aki Samuli
Valoharju 20:00--23:30, 12 €
Duo Sami Soininen
Valtatie 2 20:00--02:00
Taikakuu, NeljänSuora
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Atlas ja Timo Rautala
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Tuovilat
Stadin ammattiopisto, Vilppulantie 14, Malmi (Helsinki)
14:30--16:30 tanssikurssi: liny hopin perusteille jatkoa, 20/15 euroa osio, 35/25 euroa molemmat, MasiSaurén ja Anna Tytyunyuk, Helsingin tanssikurssit
12:00--14:00 tanssikurssi: lindy hopin peruskurssi, 20/15 euroa osio, 35/25 euroa molemmat, MasiSaurén ja Anna Tytyunyuk, Helsingin tanssikurssit
Tanhuhovi, Hankoniementie 50 (Lohja)
16:00--18:30 tanssikurssi: fusku tanssinharrastajat, aloitamme perusteista edeten kuvioihin ja käymme läpi tekniikan, 30,-/25,- sisälten kurssin, tanssilipun ja pullakahvin, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä su 12.11.2017