Edellinen tanssipäivä pe 20.10.2017

Lauantai 21.10.2017

Aronkeidas 20:00--04:00, 20 €
Suvi Teräsniska, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää, Etiketti & Antti Ahopelto
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--24:00, 13 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Härmän Kylpylä
Mika Peltoniemi, Turhat Jätkät
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 10 €
Duo Sami Soininen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 20:45--01:30, 12 €
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer & Jyrki Mäkelä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Nina Åkerman & June Band
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Marita Taavitsainen & Koivu
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Teijo Lindström & Aino Niemi
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Hannu Hautaniemen yhtye & Hannu Hautaniemi
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Armottomat
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 0 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kukonhiekka 17 €
Fernet & Tomi Markkola, Myrskytuuli & Mika Sihvola
Kuntotalo 20:00--00:30
Helminauha
Viihderavintola Las Palmas
Marko Maunuksela
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sinitaivas, Tanssiorkesteri Luxus
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Marko Jolkkonen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 €
Markus Allan
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 7.50 €
Harri Lehtonen & Silver, Silver, Harri Lehtonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Rosette & Charles Plogman, Jarkko Honkanen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 €
Teuvo Vuoti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Antti Raiski
Pesäkallio 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Lemmenlautta
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Jussi Seppänen duo, Dominou
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Erkki Räsänen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Tommi Soidinmäki
Spa Hotel Runni
Duo Kasino, Jouni Raitio
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Suvi Karjula & In The Mood, Hurma
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Mauriset
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 21:00--00:30, 15 €
Channel Four
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Mia Leivo & Pequeno, Ippe Mansikan orkesteri
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 12 €
Sunset & Arto Nuotio
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Avec & Leif Lindeman, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Energia & Teemu Roivainen
Valtatie 2 20:00--02:00
Souvarit, Horizone & Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Focus & Sakke Kotilainen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Wire, Ari Lavu

Seuraava tanssipäivä su 22.10.2017