Edellinen tanssipäivä pe 6.10.2017

Lauantai 7.10.2017

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:30--00:45, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Aronkeidas 21:00--04:00, 20 €
, Kohderyhmä
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta, In The Mood & Suvi Karjula
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Arvi Leskinen
Härmän Kylpylä
Crystal
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 20:45--01:30, 13 €
Jarkko Honkanen & Taiga
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Fernet & Tomi Markkola
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Antti Huovila, Roulette
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Jussi Roponen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tosimiehet
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Ravintola Kivitippu
Wähäkosket
Kukonhiekka 17 €
Sinitaivas, Tanssiorkesteri Kaiho
Kuntotalo 20:00--00:30
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Tero Vall
Viihderavintola Las Palmas
Charles Plogman
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Juhamatti & Rosalie, Onnentähti
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki)
Duo Kasino
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Eki Jantunen, J. Eskelinen, konsertti, konsertti
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 14 €
June Band & Nina Åkerman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Nointrio & Markku Ylijoki
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 €
Dry Capri
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teemu Roivainen
Pesäkallio 20:00--02:00
Hurma & Janne Raappana, Patajätkä
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 €
NeljänSuora
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Ippe Mansikan orkesteri, Mia Leivo & Pequeno, Kari Vepsä
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Hannu Hautaniemi
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
LappiSet & Ville Kortesalmi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Seija Irmeli
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Horizone & Matti ja Teppo, SucCee & Sari Hellsten
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Helminauha
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 15 €
Souvarit, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Talisman & Marko Maunuksela
Valtatie 2
Pekkaniskan Pojat, FBI-beat, avajaiset, avajaiset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Köpi Koski ja Projekti
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Tukkijätkät

Seuraava tanssipäivä su 8.10.2017