Edellinen tanssipäivä pe 22.9.2017

Lauantai 23.9.2017

Aronkeidas 18 €
Pekkaniskan Pojat, Timo Kallio, Pohojanmaan Pelimiehet
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Myrskytuuli
Huvilintu 20:00--00:30, 12 €
Rosso & Tarja Lunnas
Härmän Kylpylä
Mikko Takala, Reissarit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Avec & Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Energia & Teemu Roivainen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 20:45--01:30, 12 €
Yötaivas
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 19:00--00:30, 13 €
Soundset & Eero Aven
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Ässät
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Astra
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 €
Veijarit, Benjamin Enroth
Kukonhiekka 17 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Fantasia & Aki Samuli
Viihderavintola Las Palmas
Janne Tulkki
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Karavaani & Heidi Pakarinen, Ippe Mansikan orkesteri
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Pertti Niemi & Odessa
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Sininen huivi & Aimo Konttinen & Kirsi Roitto
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 13 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--00:30
Valentin & Afrikan tähti & Marja "Maikki" Pisilä
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Narrit, Ari Tamminen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Finlanders, Helminauha
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 €
Pohjolan yö
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 €
Reino Jalonen ja Kangastus
Kylpylähotelli Peurunka
Q-raketti
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 15 €
Eero Magga
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Esko Sartolahden yhtye
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Hurma, Onnentähti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Sinitaivas, Lemmenlautta
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:45, 16 €
Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 12 €
Hannu Hautaniemi
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Omega & Eija Kantola, Fernet & Tomi Markkola
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Diesel & Markku Aro
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Rosette, Charles Plogman, Rosalie & Mervi Kovero
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 €
Horizone & Matti ja Teppo, In The Mood & Suvi Karjula
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Tuovilat

Seuraava tanssipäivä su 24.9.2017