Edellinen tanssipäivä pe 1.9.2017

Lauantai 2.9.2017

Aronkeidas
Ippe Mansikan orkesteri, Pohojanmaan Pelimiehet
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 10 €
Kari Silanderin yhtye
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 19:00--23:30, 14 €
Jussi Roponen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Lomakeskus Huhmari
Casanova
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Avec & Leif Lindeman
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Henkka ja Kulkurit, päättäjäiset, päättäjäiset
Härmän Kylpylä
Antti Mäki-Opas, Ramona
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 16 €
Kari Hirvonen & Jake Niska
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 €
Finlanders, Kolibri
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström, Teijo Suomi Orch
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 €
Jade's band
Ravintola Kivitippu
Seija Rankinen
Kukonhiekka 20 €
Liekki & Marco Lundberg, Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Raimo Leppänen
Liperin lava (Liperi) 20:15--01:00
Fernet & Tomi Markkola
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Etiketti & Antti Ahopelto
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Pekkaniskan Pojat, Sonetti & Ilkka Hakala
Maaningan kasino (Kuopio)
Omega & Eija Kantola, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 10 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta & karaoke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Wähäkosket
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala)
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--23:30, 16 €
In The Mood & Suvi Karjula
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Karavaani & Maarit Peltoniemi, Taivaankaari & Heikki Koskelo, Suvi Teräsniska
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Eija Kettunen & Arto Kivekäs
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Taikakuu
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Myrskytuuli
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 €
Atlantic, Ari Aalto
Kylpylähotelli Peurunka 0 €
Marko Karvonen, Mercedes
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 15 €
Desiree
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Ajan sävel & Jari Partanen
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava) 20:30--01:00, 15 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Energia & Teemu Roivainen, Dj Pasi
Spa Hotel Runni
Yksityistilaisuus
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 €
Onnenkerjäläiset, Aino Niemi
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Seireenit & Sari Koivikko, Amadeus Lundberg
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--01:00, 15 €
Helminauha
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit, Seppo Hakorinne
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, NeljänSuora
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Sunset & Arto Nuotio
Tanhuhovi 19:00--01:00, 12 €
Fernanda
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--24:00
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
Juha Simolan yhtye & Elina Ukkonen & Juha Simola
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 13 €
Väliaikainen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Ässät, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Joel Hallikainen
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 €
Jackpot & Jukka Hallikainen, Talisman & Marko Maunuksela
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Sini-Takit
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 €
Sinitaivas, LäpiValaisu

Seuraava tanssipäivä su 3.9.2017