Edellinen tanssipäivä pe 12.5.2017

Lauantai 13.5.2017

Aronkeidas 20:00--02:00, 17 €
Aki Samuli & Fantasia, Pohojanmaan Pelimiehet
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45
Ässät
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 19:00--23:30, 14 €
Kalevi Suntilan yhtye, Jussi Roponen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 10 €
Esko Sartolahti, naistentanssit, naistentanssit
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Härmän Kylpylä
Ajattomat, naistentanssit
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Birgit Ohra-aho
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 0 €
SucCee, Sari Hellsten
Kukonhiekka 17 €
Tulipunaruusut, Hurma
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--00:30, 10 €
Nelituuli
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helminauha, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Antero ja Valamo
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Liperin lava (Liperi) 20:15--01:00
Mika Lappalainen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--01:30, 13 €
Amorio & Johanna Debreczeni
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Mennen & Juha Nygård
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 15 €
Flangers, Jani Wickholm
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Teuvo Vuoti
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 €
Jussi Henttonen team, Kaija Pietilä
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Jade's duo
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 5 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Iltatähti
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Taikakuu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Rosette
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Yölintu, Energia
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 18 €
Souvarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Juhamatti & Rosalie, Sinitaivas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tanhuhovi 19:00--24:00, 12 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Avec & Leif Lindeman, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Norolan Pojat & Aki Hietala
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Finlanders, In The Mood & Suvi Karjula
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Martti Timonen

Seuraava tanssipäivä su 14.5.2017