Edellinen tanssipäivä pe 5.5.2017

Lauantai 6.5.2017

Aronkeidas 20:00--02:00, 17 €
Ippe Mansikan orkesteri, Pohojanmaan Pelimiehet
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Huvilintu 20:00--00:30, 16 €
Patajätkä & Jenni Mäkikalli & Joel Hallikainen & Marianne Kantola
Härmän Kylpylä
Jade's band, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Captain, Teuvo Vuoti
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Jussi Roponen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kukonhiekka 17 €
Sinitaivas, Energia & Teemu Roivainen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Fernanda
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Liperin lava (Liperi) 20:15--01:00
Kari Vepsä, Onnenmaa
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 13 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, karaoke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Isännät, Essi Leppäkoski
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--24:00, 15 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Maria Tyyster
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 19:00--24:00, 13 €
Tango del norte, Romina Bianco
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 €
Juhani Virta
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Juha Marjanen, Feelings
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 €
Tuovilat
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Duo Kasino
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Spa Hotel Runni
Tammi Group
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Tomi Markkola & Fernet, KinoJake
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Helminauha, SMORK-osakilpailu
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Talisman & Marko Maunuksela
Tanhuhovi 20:00--01:00, 12 €
Tulipunaruusut
Toejoen seurojentalo 20:00--00:30, 12 €
Pertti Niemi & Odessa
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Hurma
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 €
Taikakuu, Johanna Debreczeni
Valoharju 20:00--24:00, 12 €
Seija Irmeli
Valtatie 2 20:00--01:00, 15 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Kiintotähti & Teuvo Oinas, päättäjäiset, päättäjäiset

Seuraava tanssipäivä su 7.5.2017