Edellinen tanssipäivä la 29.4.2017

Sunnuntai 30.4.2017 vapunaatto

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 15:00--19:00, 10 €
Jarmo Pellinen
Aronkeidas 22:00--04:00, 18 €
Klamydia, Rolls
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Väinö Korsu & Erja Kähkönen & Erno Kola
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 17:00--21:00, 15 €
Liekki & Marco Lundberg
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Hovinarrit, Teemu Roivainen
Huvilintu 20:00--01:30, 20 €
Pekkaniskan Pojat, La Strada
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 19:00--23:30, 12 €
Antero Ketonen
Härmän Kylpylä
Talisman & Marko Maunuksela
Idänpään torppa 14:00--17:00, 10 €
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Risto Nissinen, Antti Kemppainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Rosette, Charles Plogman
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Ippe Mansikan orkesteri
Kempeleen työväentalo (Kempele) 20:00--00:30, 13 €
Mikko Tapio, sekahaku, sekahaku
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit & Teemu Harjukari
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 15 €
Esperanza, Jiri Tammilehto
Kukonhiekka
Souvarit, Helminauha
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 20:00--00:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Liperin lava (Liperi) 20:15--01:00
Voimaorkesteri, Marko Lämsä
Mikkelin hiihtomäen lava (Mikkeli) 20:00--00:30, 15 €
Omega & Eija Kantola
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Pekka Roiko, naistentanssit, naistentanssit
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 18:00--22:30, 10 €
Satamaorkesteri & Jyrki Nurminen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 12 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 19:30--02:00
Finlanders, Lemmenlautta, Janne Raappana
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Heikki Koskelo & Taivaankaari, Kyösti Mäkimattila
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Hannu Hautaniemi
Seurakallio 10 €
Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--01:00, 13 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
NeljänSuora, Karisma & Erika Vikman
Tanhuhovi 16 €
Sinitaivas, Tommi Seppänen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 17:00--22:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 €
Wähäkosket
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Karelia Beat
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Tulipunaruusut, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Sunset, päättäjäiset, kahvitarjoilu, päättäjäiset, kahvitarjoilu
Valtatie 2 20:00--01:00
Flangers & Jani Wickholm, Henkka ja Kulkurit
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 8 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 €
Tommi Soidinmäki
Väinölä (Voltti, Kauhava)
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat

Seuraava tanssipäivä ma 1.5.2017