Edellinen tanssipäivä pe 28.4.2017

Lauantai 29.4.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 15 €
Liekki & Marco Lundberg
Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Leif Lindeman & Avec, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, 10tanssi Band & Aki Mäki
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Dry Capri, Toini Uusitalo
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Hurmurit & Merja Juutinen
Huvilintu 20:00--00:30, 16 €
Finlanders
Härmän Kylpylä
Wähäkosket, naistentanssit
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 15 €
Kalevi Suntila, Jussi Roponen, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 €
Jouni Raitio
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 €
Värisuora
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Hurma, Henkka ja Kulkurit
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 €
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Eija Kettunen
Käenkoskikeskus 20:30--02:30, 25 €
Kaihon karavaani & Jorma Kääriäinen & Tuure Kilpeläinen, Yhden tähden orkesteri, Toaster
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Helmenkalastajat
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Juhani Virta, avajaiset, avajaiset
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Unikuva
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Tommi Soidinmäki
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
La Strada
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--01:30, 10 €
Kulkuripojat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Helminauha
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Pertti Niemi & Odessa
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kalle Jussila
Pesäkallio 20:00--01:00
Ippe Mansikan orkesteri, päättäjäiset, päättäjäiset
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 13 €
Pepe Enroth
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Elina, Elina H Band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 €
Tuovilat
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Ake Pääkkö duo
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Teemu Roivainen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 19:30--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sinitaivas, Teemu Harjukari
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Renne ja Aliset
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Euroset
Toejoen seurojentalo 20:00--00:30, 12 €
Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Graniitti & Rainer Friman & Rainer Bollström, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 20 €
Fernandoz
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Aki Samuli
Valtatie 2 20:00--02:00
Souvarit, Janne Raappana
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 12 €
Marios
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Tanssiorkesteri Luxus

Seuraava tanssipäivä su 30.4.2017