Edellinen tanssipäivä la 15.4.2017

Sunnuntai 16.4.2017 pääsiäinen

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 15:00--19:00, 10 €
Tytti Pelkonen & Hannu Karvia
Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 15 €
Amorio & Johanna Debreczeni
Alavieskan Viri (Alavieska)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Teemu Roivainen & Energia, Pohojanmaan Pelimiehet
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:30, 12 €
Kotkaset
Härmän Kylpylä
Pauli Koivula & Himmiät tähäret
Yölintu
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Risto Nissinen
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 €
Ake Pääkkö duo
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Kalevi Suntilan yhtye, Jussi Roponen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 14 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 €
Väliaikainen
Kuntotalo 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Ippe Mansikan orkesteri
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 20:00--00:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 €
Karaoke
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 €
Souvarit, Etiketti & Antti Ahopelto
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Tapani Nevala
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 €
Fantasia & Aki Samuli, avajaiset, avajaiset
Pesäkallio 20:00--02:00, 17 €
Finlanders, Avec & Leif Lindeman
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Pia Lång, Meriitti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 €
Hannu Saksi & Erkki Kotomäki
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
The Steels
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--01:00, 13 €
Hannu Hautaniemi
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:45, 16 €
La Strada, In The Mood & Suvi Karjula
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Pasi Suikkasen orkesteri
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:00--01:00, 20 €
Dansdax, Tanssiorkesteri Luxus
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Juhani Virta
Valtatie 2 20:00--02:00, 17 €
NeljänSuora, Karavaani & Heidi Pakarinen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 €
Lemmenlautta
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 13 €
Wähäkosket
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--20:30, 12 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat, Juha Hautaluoma

Seuraava tanssipäivä ma 17.4.2017