Edellinen tanssipäivä pe 14.4.2017

Lauantai 15.4.2017

Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Souvarit, Pauli Koivula & Himmiät tähäret, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
NeljänSuora, Hupilupa
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Valo & Eija Lius
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Mikko Tapio
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Liekki & Marco Lundberg
Lomakeskus Huhmari
Voimaorkesteri
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä
Nina Åkerman, June Band
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
La Strada
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 12 €
Erkavox, Jussi Antero, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Diesel & Markku Aro
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Sinitaivas
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Jarkko Honkanen
Kempeleen työväentalo (Kempele) 14:00--17:00, 10 €
Afrikan tähti & Armi Tenkula, sekahaku, sekahaku
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Tulipunaruusut
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 €
Euroset
Käenkoskikeskus
Rosette, Charles Plogman, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--00:30, 10 €
Seireenit & Sari Koivikko
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Marko Jolkkonen
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Mika Jefremoff
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 13 €
Antti Toivola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Pepe Enroth
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 €
Avec & Leif Lindeman, LäpiValaisu
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Pesäkallio 20:00--02:00, 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Samppa Valo band
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Pia Lång, Meriitti
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 €
Pohjolan yö
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Jouni Raitio
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20 €
Lauri Tähkä
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Teuvo Oinas
Riistaveden Manttu (Riistavesi, Kuopio)
Lumiruusu & Arvi Leskinen
Spa Hotel Runni
Duo Kasino
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 17 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Hurma
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Jore Siltala
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Kisällit-kvartetti
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Yölintu, Sarani, Mari Sihvonen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 16 €
Fantasia & Aki Samuli
Toejoen seurojentalo 20:00--00:30, 12 €
Sheriff & Jaana Hiltunen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Ippe Mansikka, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valtatie 2 20:00--02:00, 17 €
Pekkaniskan Pojat, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 15 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Ässät

Seuraava tanssipäivä su 16.4.2017