Edellinen tanssipäivä pe 7.4.2017

Lauantai 8.4.2017

Aronkeidas 20:00--02:00, 17 €
Jarkko Honkanen & Taiga, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Marita Taavitsainen
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:00--00:30
Guns Rosor
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Wire & Ari Lavu
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 €
Avec & Leif Lindeman
Honkamäki
Rytmiduo
Lomakeskus Huhmari
Talisman & Marko Maunuksela
Härmän Kylpylä
Velleri solo, naistentanssit
Popeda
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Seireenit
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Taikakuu
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Myrskytuuli, Onnentähti
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Astra
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Valentin & Afrikan tähti
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Rosette, Charles Plogman
Kuntotalo 20:00--00:30
Omega & Eija Kantola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Lumo & Reeta Saranpää
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Jukka Hallikainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Ippe Mansikan orkesteri
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta & Pekka Rinne
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 €
NeljänSuora, Helminauha
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 €
Hannu Viitalan yhtye & Anne Simonen, Hannu Viitala
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teemu Harjukari
Pesäkallio 20:00--01:00
Tulipunaruusut
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Vesa Parantaisen yhtye
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Anneli Mattila
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Amorio, Johanna Debreczeni
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Tanssiorkesteri Kaiho
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Euroset
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 €
Armottomat, Aulis Niskanen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, 10tanssi Band & Aki Mäki
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Toejoen seurojentalo 20:00--00:30, 12 €
Vesa Formunen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Valtatie 2 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sinitaivas
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 13 €
HotLine, Lasse Laaksonen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Wähäkosket

Seuraava tanssipäivä su 9.4.2017