Edellinen tanssipäivä pe 31.3.2017

Lauantai 1.4.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
NeljänSuora, Pauli Koivula & Himmiät tähäret
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Sinitaivas, Henkka ja Kulkurit
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Caminito & Jussi Roponen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Caminito, Risto Nevala
Lomakeskus Huhmari
Patajätkä
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Tuovilat
Härmän Kylpylä
Merja Uimonen, Humiko, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 10 €
Jouni Raitio
Jalasranta (Jalasjärvi, Kurikka)
Tanssiorkesteri Luxus
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Tulipunaruusut
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 €
Wiihdeorkesteri Wiva
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Eija Kantola & Omega
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 €
Nina Åkerman
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 13 €
Torremolinos
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 €
Tapani Lager & Martti Peltola
Kuntotalo 20:00--00:30
Köpi Koski ja Projekti, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Karavaani & Heidi Pakarinen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Kari Hirvonen, Jake Niska
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Veijarit, Benjamin Enroth
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 0 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Mika Rämä
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Wähäkosket
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 10 €
Tytti Pelkonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Helmenkalastajat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teemu Roivainen
Pesäkallio
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Tino ja Sway
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 €
Pataässä
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Tero Jokinen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20 €
Popeda
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Hannu Hautaniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Amanda Oscarsson & Noste, Heikki Koskelo & Taivaankaari
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Ässät
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Charlies, Nelostie & Jaska Mäkynen
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Diesel & Markku Aro
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Aikalisä
Toejoen seurojentalo 20:00--00:30, 12 €
Leo Forsmanin yhtye
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 20 €
Matz Bladhs
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Finlanders
Valtatie 2
Avec & Leif Lindeman, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 13 €
Voitto Takanen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen

Seuraava tanssipäivä su 2.4.2017