Edellinen tanssipäivä pe 17.3.2017

Lauantai 18.3.2017

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--21:00, 0 €
Jarmo Pellinen
Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Alavieskan Viri (Alavieska) 15 €
Pekkaniskan Pojat
Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Finlanders, Pauli Koivula & Himmiät tähäret
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Lemmenlautta
Hotelli Ellivuori
Yksityistilaisuus
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Sami Keskitalo
Honkamäki 20:00--00:30, 13 €
Marko Jolkkonen, Mika Lappalainen
Lomakeskus Huhmari
Helminauha
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Mysteeri & Mikko Tapio
Härmän Kylpylä
Lakeussalissa Klaus Koivula
Neljä ruusua
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Feelings
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--00:30, 8 €
Pasi Suikkasen orkesteri
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
FBI-beat
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Unelmavävyt, LäpiValaisu
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Onnentähti
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 €
Pentti Kuparinen
Kuntotalo 20:00--00:30
Hurma
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Valentin & Afrikan tähti, Omega & Eija Kantola
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Timo Hacklinin yhtye
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Kari Hirvonen, Vetonaula, Teemu Roivainen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Focus & Sakke Kotilainen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--01:30, 13 €
Heput & Antti Toivola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Veijarit, Benjamin Enroth
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Narrit, Ari Tamminen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Sinitaivas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tulipunaruusut
Pesäkallio
Fernet & Tomi Markkola
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Esko Sartolahden yhtye
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 €
Souvarit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Nelituuli
Spa Hotel Runni
Hannu Hautaniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Marco Lundberg & Liekki, Antti Ahopelto & Etiketti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Seireenit & Sari Koivikko
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Jaska Mäkynen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Tapani Nevala
Savelan ns 20:00--24:00, 8 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Metsound
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 12 €
Sotkamon hanuripelimannit
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Amorio, Roulette, Saska Helmikallio, Nina Åkerman
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Toejoen seurojentalo 20:00--00:30, 12 €
Tytti Pelkonen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Valtatie 2 20:00--02:00
Norolan Pojat, Horizone & Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 13 €
Atlas ja Timo Rautala

Seuraava tanssipäivä su 19.3.2017