Edellinen tanssipäivä pe 10.3.2017

Lauantai 11.3.2017

Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Evijärven alapään ns (Evijärvi)
Rannan pojat
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 €
Marita Taavitsainen
Härmän Kylpylä
Savannah
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Etiketti & Antti Ahopelto
Imatran kylpylä (Imatra) 21:30--01:30, 12 €
Saska Helmikallio, Roulette
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Sinitaivas
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Erika Vikman
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Suvi Karjula & In The Mood, Avec & Leif Lindeman
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Hannu Viitala, Anne Simonen
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Ässät
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Veijarit, Benjamin Enroth
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Omega & Eija Kantola
Kuntotalo 20:00--00:30
Väliaikainen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Henkka ja Kulkurit
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--01:30, 13 €
Pepe Enroth
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Tulipunaruusut
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ooperi (Kortela, Rauma) 13 €
Aikalisä
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 €
Hannu Hautaniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tomi Markkola
Pesäkallio 20:00--02:00
Hurma, Lemmenlautta
Kylpylähotelli Peurunka 10 €
Marko Karvonen, Mercedes, Groove President
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 5 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 €
NeljänSuora, Dry Capri
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Saija Tuupanen & eXmiehet, Onnentähti
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Arto Kivekäs, Jussi Seppänen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 €
Marko Jolkkonen, Mika Lappalainen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Seireenit & Sari Koivikko, Hovinarrit, Teemu Roivainen
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Taikakuu
Toejoen seurojentalo 20:00--00:30, 12 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Liekki & Marco Lundberg, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--02:00
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 13 €
Harri Lehtonen & Silver
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Rosalie, Veli Kuja-Halkola
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Kalle Jussila

Seuraava tanssipäivä su 12.3.2017