Edellinen tanssipäivä pe 24.2.2017

Lauantai 25.2.2017

Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Teemu Roivainen & Energia, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Onnentähti, Tommi Soidinmäki
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:00--00:30
Karaoke
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kylpylä
Arvo Pienimäki, Tosimiehet
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Helminauha
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Amadeus Lundberg
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Souvarit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Jouni Raitio
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Seireenit & Sari Koivikko
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 €
Sunset & Arto Nuotio
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Sarmas
Kuntotalo 20:00--00:30
Ippe Mansikan orkesteri
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosette, Charles Plogman, Helmenkalastajat
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Kalle Jussila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 €
Avec & Leif Lindeman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Wähäkosket
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 14 €
June Band & Nina Åkerman
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 €
Lasihelmi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Marco Lundberg
Pesäkallio 20:00--02:00
Taikakuu, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Jade's band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 €
Renne ja Aliset
Puistonkulma 10 €
Ake Pääkkö duo
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Marko Maunuksela, Talisman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Sinitaivas, Lemmenlautta
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Tero Jokinen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 €
Tammi Group
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
La Strada, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Henkka ja Kulkurit, Metsätähti
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Karisma & Erika Vikman
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Fantasia & Aki Samuli
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 13 €
Honkala team
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Aleksi Laukkosen yhtye, Kauko Simonen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Hannu Hautaniemi

Seuraava tanssipäivä su 26.2.2017