Edellinen tanssipäivä pe 17.2.2017

Lauantai 18.2.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 €
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Alavieskan Viri (Alavieska) 15 €
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Ippe Mansikan orkesteri, Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Finlanders, Tanssiorkesteri Kaiho
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Kari Hirvonen & Jake Niska
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Teuvo Vuoti
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Vetonaula, Virpi Piippo
Härmän Kylpylä
Tähtiartisti finaalit
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Serenadi
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Jarkko Honkanen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Erika Vikman
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Marita Taavitsainen & Koivu
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Ässät
Kuntotalo 20:00--00:30
Sinitaivas
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Tero Vall
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Helminauha
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Hannu Saksin yhtye
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Seireenit & Sari Koivikko
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Nina Åkerman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Rainer Friman, Rainer Bollström
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Charles Plogman, Rosette
Pesäkallio
Teemu Harjukari
Puistonkulma 10 €
Hannu Viitalan yhtye & karaoke & karaoketanssit & livekaraoke, karaoketanssit
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Eija Kettunen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Avec & Leif Lindeman
Ruskotalo (Rusko)
Juha Simolan yhtye & Juha Simola, konsertti, konsertti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
In The Mood, Markku Aro & Diesel
Savelan ns 20:00--24:00, 8 €
JP-viihde, karaoketanssit, karaoketanssit
Simon pirtti
Tarja Tihinen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00
Selena
Tanhuhovi
Souvarit, Topzet, Eero Seppälä
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Jamifox, Jonni Takala
Toejoen seurojentalo 20:00--00:30, 12 €
Sunset & Arto Nuotio
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 20 €
Donnez
Valtatie 2
Taivaankaari & Heikki Koskelo, LäpiValaisu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 13 €
Jussi Henttonen team, Kaija Pietilä
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Caminito

Seuraava tanssipäivä su 19.2.2017