Edellinen tanssipäivä pe 30.12.2016

Lauantai 31.12.2016 uudenvuodenaatto

Aronkeidas 20:00--02:00, 17 €
Ippe Mansikan orkesteri, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Diesel & Markku Aro, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:00--00:30
Tanssiorkesteri Luxus, naistentanssit, naistentanssit
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 €
LäpiValaisu
Hotelli Hiittenharju 20:30--02:00
Patajätkä, Pete Poskiparta
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--01:30, 15 €
Tulipunaruusut, naistentanssit, naistentanssit
Lomakeskus Huhmari
Voimaorkesteri
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 19:00--23:30, 12 €
Yötaivas, Jukka Mäntylä
Härmän Kylpylä
Leif Lindeman & Avec, naistentanssit, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Eripojat
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Talisman & Marko Maunuksela
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Markku Uhlbäck, Sanna Liimatainen, Calibra
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Anita Hirvonen & La Strada, Pekkaniskan Pojat
Keihärinkosken kylätalo (Keihärinkoski, Viitasaari)
Juha Vartiainen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--03:30, 14 €
Fantasia & Aki Samuli
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 €
Huikon veljekset
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 15 €
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Amorio, Sanna-Mari Titov
Kuntotalo 20:00--00:30
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Kuuslahden juhlatalo (Kuuslahti, Siilinjärvi)
Dry Capri
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Myrskytuuli & Mika Sihvola
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Vesku Ruotsalainen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Marko Lämsä
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Essi Leppäkoski
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Seireenit & Sari Koivikko
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--00:30
Kalle Jussila
Kylpylähotelli Peurunka 10 €
Aimo
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Eija Kantola & Omega
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 16 €
Hurma, Antti Ahopelto & Etiketti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 13 €
Laplanders
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 20:00--00:30, 12 €
Mikko Järvisen yhtye
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 €
Jore Siltala, naistentanssit, naistentanssit
Seurakallio 20:00--01:00, 10 €
Kastanja, Janne Ikonen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Risto Nissinen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--01:00, 13 €
Captain & Teuvo Vuoti
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Nina Åkerman, Jake Niska
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Turun VPK (Turku) 20:00--00:30, 15 €
Focus & Sakke Kotilainen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Tarja Lunnas

Seuraava tanssipäivä su 1.1.2017