Edellinen tanssipäivä su 25.12.2016

Maanantai 26.12.2016 tapaninpäivä

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 €
Jari Partanen
Aronkeidas 18:00--01:00, 18 €
Jukka Lampela & Lapponia, Pauli Koivula & Himmiät tähäret, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--02:00, 14 €
NeljänSuora, 10tanssi Band & Aki Mäki, Kulkukoirat® & Maija Tenkanen
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Erja Kähkönen & Erno Kola
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:30, 12 €
Jouni Raitio
Härmän Kylpylä
Eino Luostari
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Eripojat
Imatran kylpylä (Imatra) 20:00--23:30, 8 €
Jaana Lapakko, Sabeline
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Sesam & Antti Raiski
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kukka Kiri
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 14 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 €
Lumottaret, Jonna Ortju
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 €
Graniitti & Rainer Bollström
Kuntotalo 17:00--22:00
Fantasia & Aki Samuli
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Mysteeri & Mikko Tapio
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 16:00--21:00, 14 €
Juhani Rautiainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 14 €
Helminauha
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Hannu Hautaniemi
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 14:00--17:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kari Piironen
Pesäkallio 20:00--01:00
Sinitaivas, LäpiValaisu
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Petri Summanen duo
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 14 €
Köpi Koski ja Projekti
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 17:00--21:00, 10 €
Dominou
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Avec & Leif Lindeman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Teemu Roivainen & Hovinarrit, Ippe Mansikan orkesteri
Soinin yhteistalo (Soini)
Ässät
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Jussi Roponen
Tanhuhovi 16 €
Tulipunaruusut, Omega & Eija Kantola
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 €
Sini-Takit, Kyösti Salmén
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 €
Wähäkosket
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 €
Mika Raittilan yhtye & Kimmo Lindegren
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Väliaikainen
Toejoen seurojentalo 17:00--21:00, 15 €
Henriikka Santamaa
Turun VPK (Turku) 18:00--22:30, 15 €
Pallax & Ola Mikola
Valtatie 2 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Onnentähti
Vanha sotilaskoti 17:00--21:30, 8 €
Anna-Liisa Räsänen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Atlas ja Timo Rautala

Seuraava tanssipäivä ti 27.12.2016