Edellinen tanssipäivä pe 9.12.2016

Lauantai 10.12.2016

Aronkeidas 22:00--04:00, 16 €
Arttu Wiskari, Kohderyhmä
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Midinetti & Johanna Pakonen, Onnentähti
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Caminito & Kari Piironen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:50, 14 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Hotelli Hiittenharju 20:30--02:00, 16 €
Virve Rosti
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Domino & Sari Koivikko
Härmän Kylpylä
Ensti solo band, Lakeussalissa
The 69 Eyes
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Captain, Teuvo Vuoti
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Broadway & Esme Manns
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--01:30, 14 €
Markku Aro & Diesel
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Tulipunaruusut
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Duuriseiska
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Väliaikainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kuntotalo 20:00--00:30
La Strada, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Lumo & Reeta Saranpää
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Pepe Enroth
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 8 €
Karaoke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 10 €
Titanic, Tuula Heikkilä
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 €
Honkala team
Pesäkallio 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Anna-Ilona Band
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Seija Irmeli
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Sinitaivas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Jaska Mäkynen, Heli Pakarinen & Nelostie, Ulla-Jaana Riekkoniemi & Lumumba
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Juha Simolan yhtye & Juha Simola, Hurma
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Henkka ja Kulkurit
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Hymyhuulet
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Avec & Leif Lindeman
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Esa Puutio ja Esanssi
Hotelli Waltikka 21:00--24:00, 20 €
Stam1na, Ikinä
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Sarmas

Seuraava tanssipäivä su 11.12.2016