Edellinen tanssipäivä pe 2.12.2016

Lauantai 3.12.2016

Aronkeidas 20:30--02:30, 17 €
Helminauha, Henkka ja Kulkurit
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Rosso & Tarja Lunnas, Tanssiorkesteri Kaiho
Evijärven alapään ns (Evijärvi)
The Best Men & Tiina Kultalahti-Byskata
Forssan järjestöjentalo (Forssa)
Sini-Takit
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:10, 13 €
Väliaikainen
Hotelli Hiittenharju 20:30--02:00
Fantasia & Aki Samuli, naistentanssit
Lomakeskus Huhmari
Talisman & Marko Maunuksela
Härmän Kylpylä
Eija Kantola & Omega, naistentanssit
Iisalmen työväentalo (Iisalmi)
Dry Capri
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--01:30, 12 €
Unelmavävyt
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Jani Jalkanen, Hänen orkesterinsa
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Teemu Roivainen & Hovinarrit, Neliveto
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Kalevi Suntila, Jussi Roponen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari)
Armottomat, Aulis Niskanen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 13 €
Guns Rosor
Kuntotalo 20:00--00:30
In The Mood & Suvi Karjula
Kuuslahden juhlatalo (Kuuslahti, Siilinjärvi)
Patajätkä
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Tero Vall
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosette, Charles Plogman, Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää, Timangi
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Teemu Harjukari
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 €
Hannu Hautaniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Markku Aro
Pesäkallio
Taikakuu
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Anne Mattila, Deja-vu
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi 21:00--01:30, 10 €
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Hurma, La Strada
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Mainarit
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Jope Huttusen yhtye
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Kylärengit
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Norolan Pojat, Avec & Leif Lindeman
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Köpi Koski ja Projekti, Tulipunaruusut
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 15 €
Sinitaivas, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valtatie 2
Pekkaniskan Pojat, Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Pyrstötähti
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Reissarit, Mikko Takala
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Tuovilat

Seuraava tanssipäivä su 4.12.2016