Edellinen tanssipäivä pe 25.11.2016

Lauantai 26.11.2016

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 €
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Myrskytuuli, Energia & Tommi Soidinmäki
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:50, 14 €
Domino & Sari Koivikko
Hotelli Hiittenharju 21:00--02:00, 16 €
FBI-beat
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Tuovilat
Härmän Kylpylä
Arto Nuotio & Sunset, naistentanssit
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--01:30, 12 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ippe Mansikan orkesteri, Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit, naistentanssit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Ari Lavu & Wire, Marko Maunuksela & Talisman
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
La Strada & Anita Hirvonen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Sonetti & Ilkka Hakala
Kuntotalo 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sinitaivas
Launosten työväentalo 19:00--22:45, 12 €
Nina Hurskainen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Marko Jolkkonen
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Taikakuu
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Boogie
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--01:30, 13 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
NeljänSuora, Heikki Koskelo
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Jukka Hallikainen
Pesäkallio
Hurma
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti
Fortuna, Arja Koriseva
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 18 €
Jukka Poika
Spa Hotel Runni
Menox
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty, Helminauha
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 €
Kisällit-kvartetti
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 12 €
Selena
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila, LäpiValaisu
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 €
Esko Sartolahti
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Solar, Satu Suhonen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Graniitti & Rainer Bollström, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Marco Lundberg
Valtatie 2
Diesel & Markku Aro, Henkka ja Kulkurit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Voitto Takasen yhtye

Seuraava tanssipäivä su 27.11.2016