Edellinen tanssipäivä pe 18.11.2016

Lauantai 19.11.2016

Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Souvarit, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Sinitaivas, In The Mood & Suvi Karjula
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 €
Talisman & Marko Maunuksela
Lomakeskus Huhmari
Helminauha
Härmän Kylpylä
Myrskytuuli & Mika Sihvola, naistentanssit
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--01:30, 12 €
Jukka Hallikainen & Jackpot
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Marita Taavitsainen & Koivu
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 €
Essi Leppäkoski
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Markku Aro & Diesel
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Wähäkosket
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Pentti Kuparinen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Kulkukoirat®
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Charlies
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Henkka ja Kulkurit, Karavaani & Heidi Pakarinen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Caminito & Kari Piironen
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 €
Haavekuva
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tulipunaruusut
Pesäkallio
Fantasia & Aki Samuli
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 13 €
Tiina Pitkänen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen, Erika Vikman
Spa Hotel Runni
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Ippe Mansikan orkesteri, J. Eskelinen & Onnenkulkurit, Jussi Roponen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 €
Kalle Jussila
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Arto Kivekäs, Jussi Seppänen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:00, 10 €
Marko Jolkkonen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Pasi Kivimäki, Fernet & Tomi Markkola, N.Y.T.
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tommi Soidinmäki
Valtatie 2
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Juhani Virran yhtye
Hotelli Waltikka 21:00--24:00, 17 €
Agents & Vesa Haaja
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Ässät
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Hannu Hautaniemi

Seuraava tanssipäivä su 20.11.2016