Edellinen tanssipäivä pe 11.11.2016

Lauantai 12.11.2016

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 €
Nelostie & Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen
Aronkeidas 20:00--04:00, 25 €
Jari Sillanpää, Pauli Koivula & Himmiät tähäret
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Omega & Eija Kantola, Sanna-Mari Titov
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Graniitti & Sari Hellsten
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:50, 14 €
Kalle Jussila
Lomakeskus Huhmari
Rosette, Charles Plogman
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Hurmurit & Merja Juutinen
Härmän Kylpylä
OnnenSävel, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen & kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Tanssiorkesteri Kaiho
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Yölintu
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Tarja Lunnas & Rosso
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 €
Sunset & Arto Nuotio
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Jussi Roponen
Kuntotalo 20:00--00:30
Avec & Leif Lindeman
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Afrikan tähti & Matti Ojala & Armi Tenkula
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Helminauha
Launosten työväentalo 19:00--23:00, 12 €
Saturnus & Anu Keronen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Linnut & Arja Havakka
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Nina Åkerman
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Eki Jantunen & Mutkattomat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teuvo Oinas
Pesäkallio 20:00--01:00, 15 €
Väliaikainen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Eija Kettunen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 €
Taikakuu
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi
Onnentähti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Saija Tuupanen & eXmiehet & Kaisa-Mari Ruokolainen, Foxpop
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Domino & Sari Koivikko, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T., Ippe Mansikan orkesteri
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 21:00--01:00, 15 €
Finlanders
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 15 €
Souvarit, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Karavaani & Heidi Pakarinen
Valtatie 2
Sinitaivas, Tulipunaruusut
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Wähäkosket
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 12 €
Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Hotelli Waltikka 21:00--01:00, 12 €
La Strada & Anita Hirvonen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Mysteeri & Mikko Tapio

Seuraava tanssipäivä su 13.11.2016