Edellinen tanssipäivä pe 4.11.2016

Lauantai 5.11.2016

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Finlanders, Pauli Koivula & Himmiät tähäret
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
FBI-beat, Lumottaret & Jonna Ortju
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:00--00:30
Westwind, naistentanssit, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Kuutamo & Virpi Piippo
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 €
Recados & Anneli Mattila
Lomakeskus Huhmari
TopSecret, Maria Tyyster
Härmän Kylpylä
Tanssiorkesteri Luxus, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Wähäkosket
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Charlies
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 €
Kalevi Suntila, Jussi Roponen, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Hurma, LäpiValaisu
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Ippe Mansikan orkesteri
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Raimo Urpilainen, Aulis Kinnunen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Mia Leivo
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Omega & Eija Kantola
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 13 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Kuntotalo 20:00--00:30
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Mervi Kari, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Nelostie & Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen, Onnentähti
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Vetonaula & Matti Esko
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 €
Avec & Leif Lindeman
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 €
Anne Pääaho
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Etiketti & Antti Ahopelto
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 €
Teuvo Vuoti
Pesäkallio
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Teemu Harjukari
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 18 €
Tuure Kilpeläinen & Kaihon karavaani
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Markku Aro & Diesel, Lemmenlautta
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 14 €
Channel Four
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Tapani Nevala
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Hannu Auvinen
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 €
Selena
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 €
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Pekka Tapio
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--01:00, 13 €
Hannu Hautaniemi
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 21:00--02:00, 12 €
Tuovilat
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Souvarit, Värisuora
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Caminito & Kari Piironen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Tulipunaruusut, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Valtatie 2
Henkka ja Kulkurit, Karavaani & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Rosalie, Mervi Kovero

Seuraava tanssipäivä su 6.11.2016