Edellinen tanssipäivä pe 21.10.2016

Lauantai 22.10.2016

Ainalin ns
Heikki Kotila duo & Kyösti Salo
Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 €
Jari Partanen
Aronkeidas 22:00--04:00, 18 €
Irina, No-Signal
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen & Teemu Harjukari, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Norolan Pojat
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 €
Caminito & Kari Piironen
Härmän Kylpylä
Iskelmäkaraoken SM-aluefinaali, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Pohjoisen tähti, Raimo Laamanen
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Marco Lundberg
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Hannu Viitala
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Mervi Kari
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 €
Matti Esko
Kukonhiekka 20:00--01:30
Omega & Eija Kantola, Helminauha
Kuntotalo 20:00--00:30
Hurma
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Tero Vall & Leif Nordanberg
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosette, Charles Plogman, Ippe Mansikan orkesteri
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Jouni Keronen, Jake Niska
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00
Ässät
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Sinitaivas, Henkka ja Kulkurit
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 €
Lasihelmi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Etiketti & Antti Ahopelto
Pesäkallio 20:00--01:00
LäpiValaisu
Puistonkulma 10 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Tomi Markkola & Fernet
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, FBI-beat
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Dry Capri
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Tulipunaruusut, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula, Teijo Suomi Orch
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Avec & Leif Lindeman, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Teemu Roivainen
Valtatie 2
Souvarit, Lumottaret
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Focus & Sakke Kotilainen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Aleksi Laukkosen yhtye, Kauko Simonen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Pohjolan yö

Seuraava tanssipäivä su 23.10.2016