Edellinen tanssipäivä pe 23.9.2016

Lauantai 24.9.2016

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 19:00--24:00, 12 €
Pepe Enroth
Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Souvarit, Pauli Koivula & Himmiät tähäret
Hallin vanha VPK (Halli, Jämsä)
Boogie
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Janne Tulkki
Lomakeskus Huhmari
Meiju Suvas
Huvilintu 20:00--00:30, 10 €
Caminito & Kari Piironen
Härmän Kylpylä
Jarmos-yhtye, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Taivaankaari, Marco Lundberg & Tangokuningas & Tangokuningatar 2016, Erika Vikman
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
TopSecret, Maria Tyyster
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Lasse Koivuranta
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 €
Marko Lämsä
Kukonhiekka 20:00--01:30
Avec & Leif Lindeman, Seireenit, Sari Koivikko
Kuntotalo 20:00--00:30
Sinitaivas
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Onnentähti, Onnenkerjäläiset & Heikki Koskelo & Tuomas Kaikkonen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Juhani Virta
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Flameband
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 17 €
Helminauha, Hurma
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 10 €
Haavekuva
Pesäkallio
Pekkaniskan Pojat, LäpiValaisu, avajaiset, avajaiset
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 12 €
Wähäkosket
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
River duo
Puistonkulma 10 €
Ake Pääkkö duo
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
FBI-beat
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Finlanders, Henkka ja Kulkurit
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 €
Jukka Lampela
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Mauriset
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 €
Gunnar Taipale
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--24:00, 10 €
Captain, Teuvo Vuoti
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Jani ja Jetsetters, Hovinarrit & Teemu Roivainen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Väliaikainen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
In The Mood & Suvi Karjula, Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola, avajaiset, kahvitarjoilu, avajaiset, kahvitarjoilu
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 €
Rosso & Tarja Lunnas, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Graniitti & Rainer Bollström

Seuraava tanssipäivä su 25.9.2016