Edellinen tanssipäivä pe 16.9.2016

Lauantai 17.9.2016

Aronkeidas 20:00--02:00, 17 €
Teemu Roivainen & Hovinarrit
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:50, 14 €
Mari Ylikärppä
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
La Strada & Anita Hirvonen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Domino & Sari Koivikko & karaoke
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Härmän Kylpylä
Tähtiartisti-laulukilpailun aluefinaali, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Tulipunaruusut
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 8 €
Pauli Antero Huttunen
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 €
Sinitaivas, Illanvarjo
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Diesel & Markku Aro
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 12 €
Rita Heiter, Pekka Hildén
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Jarkko Honkanen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Ake Pääkkö
Kukonhiekka 20:00--01:30
Pekkaniskan Pojat, Caminito & Kari Piironen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30
Nelituuli
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helminauha, Roulette & Jarkko Järvenpää
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä)
Kalle Jussila
Limingan ns (Liminka)
10tanssi Band & Aki Mäki
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Väliaikainen
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 16 €
In The Mood & Suvi Karjula, Lemmenlautta
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Finlanders, Tanssiorkesteri Kaiho
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Avec & Leif Lindeman
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 12 €
Maarit Aro
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 €
Tukkijätkät
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Jussi Roponen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 14 €
Hurma
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Taikakuu, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, päättäjäiset, päättäjäiset
Spa Hotel Runni
Yksityistilaisuus
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Fantasia & Aki Samuli, Onnentähti
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 12 €
Tuovilat
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30
Ässät, Juha Alvari
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Voimaorkesteri, Taivaankaari, Marco Lundberg, Erika Vikman, Tangokuningas 2016, Tangokuningatar 2016
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 10 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Yölintu, Lumumba, Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 €
FBI-beat, Midinetti & Johanna Pakonen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Wähäkosket

Seuraava tanssipäivä su 18.9.2016