Edellinen tanssipäivä pe 2.9.2016

Lauantai 3.9.2016

Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Leif Lindeman & Avec, Ippe Mansikan orkesteri
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Kangastus, Marita Hölttä
Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Charlies
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 €
Kari Silanderin yhtye
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 €
Jussi Roponen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Lomakeskus Huhmari
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Henkka ja Kulkurit
Härmän Kylpylä
Wähäkosket, naistentanssit, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Sunset & Arto Nuotio & Sebastian Ahlgren
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Hurma
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit & Teemu Harjukari, Etiketti & Antti Ahopelto
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Finlanders, Lemmenlautta
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 €
Nina Åkerman
Kukonhiekka 20:00--01:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sinitaivas
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 13 €
Onnenkulkurit
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Sonja Lindén
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Keijo Nurmen yhtye
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Jope ja Pali duo
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 15 €
Amorio & Terhi Matikainen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Kuutamotaivas
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Nelostie & Jaska Mäkynen, Tanssiorkesteri Kaiho, Heli Pakarinen
Maaningan kasino (Kuopio) 14 €
Koivu & Marita Taavitsainen, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 17 €
Caminito, Horizone & Kari Piironen, Matti ja Teppo
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Helminauha, Jukka Lampela
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Eija Kettunen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Hurmurit & Merja Juutinen, Arttu Wiskari
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 12 €
Jussi Henttonen team, Kaija Pietilä
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Jade's duo
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 €
Captain, Teuvo Vuoti
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Rosette, Charles Plogman & Pientä unelmaa
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 14 €
Veijo Haavisto & Vesa Formunen
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Norolan Pojat
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava) 20:30--01:00, 15 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila, Arvo Pienimäki trio
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua) 20:30--01:00, 12 €
Karaoke
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Markku Aro & Diesel
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Karavaani & Heidi Pakarinen, Onnenkerjäläiset & Heikki Koskelo
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30
Taikakuu
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:30, 16 €
Taivaankaari, Marco Lundberg & Erika Vikman & Tangokuningas 2016
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--00:30, 15 €
Voimaorkesteri & Susanna Heikki
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30, 16 €
Eija Kantola
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, TopSecret & Maria Tyyster
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Juhamatti & Timangi
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Topzet, Sesam & Antti Raiski, Eero Seppälä
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--23:30
Köpi Koski ja Projekti
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
Hannu Hautaniemi, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 18 €
Souvarit
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Kulkukoirat® & Maija Tenkanen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 €
NeljänSuora, LäpiValaisu, päättäjäiset, päättäjäiset

Seuraava tanssipäivä su 4.9.2016