Edellinen tanssipäivä pe 26.8.2016

Lauantai 27.8.2016

Aronkeidas 22:00--04:00, 18 €
Viikate, Seppänen Acoustic Band
Esakallio 20:00--01:30, 25 €
Agents & Vesa Haaja, Lopunajan Mies, Marko Haavisto, Tuomari Nurmio
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Harjulan lava 20:00--00:30, 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 €
Leo Louhivaara
Huvilintu 20:00--00:30, 16 €
Nelinpeli & Susanna Heikki & Mikael Konttinen
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Etiketti & Antti Ahopelto, Heikki Koskelo
Härmän Kylpylä
Tähtiartisti alkukilpailu, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Iitiän VPK:n lava
20:00--01:00 Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
20:00--01:00 NeljänSuora
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Tammi Group
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 €
Duo Sami Soininen, Finlanders
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Tulipunaruusut
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Ässät
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 12 €
Yötähti
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi)
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen, venetsialaiset, venetsialaiset
Jänteen halli 19:00--24:00, 10 €
Kiuruveden harmonikkakerho, Kylärengit
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Sinitaivas, Avec & Leif Lindeman
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00
TopSecret & Maria Tyyster, Tangokuningatar 2014, päättäjäiset, kahvitarjoilu, päättäjäiset, kahvitarjoilu
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Ake Pääkkö
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 0 €
Riverband, Tero Jokinen
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Helminauha
Kukonhiekka 20:00--01:30
Rosso & Tarja Lunnas, Juha Tapio
Käenkoskikeskus
Souvarit, Walkarit
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 14 €
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Liimamäki 15 €
Nina Åkerman
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 15 €
Talisman & Marko Maunuksela
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 19:00--22:00, 0 €
Tuliset, Kaija Pohjola
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Henkka ja Kulkurit, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Maaningan kasino (Kuopio) 14 €
Rosette, Charles Plogman
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 15 €
Voimaorkesteri & Saska Helmikallio
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 21:00--01:30, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
Messula (Tanhua, Savukoski)
Duuriseiska
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 16 €
Diesel & Markku Aro, Onnenkulkurit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Hovinarrit & Teemu Roivainen, Marita Taavitsainen
Niemenharjun tanssilava 20:00--02:00, 15 €
Vetonaula, Virpi Piippo
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Marco Lundberg & Erika Vikman, Tangokuningas 2016, Tangokuningatar 2016
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 €
Urpo Heikkilä
Pamauksen lava (Peipohja, Kokemäki)
Nokfox
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:15, 12 €
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Caminito & Kari Piironen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
DJ Toivo!
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Taikakuu, LäpiValaisu
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 €
Midinetti & Johanna Pakonen
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 21:00--01:30, 13 €
Keidas & Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30
Köpi Koski ja Projekti, Energia & Tommi Soidinmäki
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 10 €
Pohjolan yö
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 €
Graniitti & Rainer Bollström, Pertti Puikkonen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30
Rainer Friman, Mika Jefremoff
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
FBI-beat, Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Pekkaniskan Pojat
Tanhuhovi 19:00--23:30, 15 €
Carisma
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--23:30
Kalle Jussila
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 13 €
Väliaikainen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 18 €
Reijo Taipale
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:00, 15 €
Channel Four
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 18 €
Horizone & Matti ja Teppo, Eija Kantola
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Dry Capri, Toini Uusitalo
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Janne Tulkki

Seuraava tanssipäivä su 28.8.2016