Edellinen tanssipäivä pe 20.5.2016

Lauantai 21.5.2016

Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Aronkeidas 20:30--02:30, 18 €
Pekkaniskan Pojat, Pohojanmaan Pelimiehet
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30, 10 €
Sirkka ja Velikullat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 €
Onnenkulkurit, naistentanssit, naistentanssit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Huvilintu 20:00--00:30, 14 €
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Härmän Kylpylä
Senaattori, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Diesel & Markku Aro
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Unelmavävyt
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 €
Souvarit & Lasse Hoikka, Illanvarjo
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Finlanders, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Jänteen halli 20:00--01:00, 10 €
Tiina Karhu & Antti Kemppainen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Raimo Urpilainen, Aulis Kinnunen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 0 €
Sheriff & Jaana Hiltunen
Kukonhiekka 20:00--01:30
Sinitaivas, Hurma
Kyllikinranta 19:00--23:30, 14 €
Kulkukoirat® & Maija Tenkanen
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 17 €
Wähäkosket, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Juhani Virta
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 15 €
Marita Taavitsainen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Jamtime
Maaningan kasino (Kuopio) 15 €
Avec & Leif Lindeman, In The Mood & Suvi Karjula
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 13 €
Veijarit & Benjamin Enroth
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Union, Vesa Toivonen
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, TopSecret & Maria Tyyster
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 €
Sauli ja Ekstaasi
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Sunset & Arto Nuotio, 10tanssi Band & Aki Mäki
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Eija Kettunen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Fantasia & Aki Samuli
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Esa Puutio ja Esanssi, Esa Puutio
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Tommi Seppänen
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 €
Tuovilat
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Tulipunaruusut, Janne Tulkki
Spa Hotel Runni
Ricardo
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:00--24:00, 0 €
Captain, Teuvo Vuoti
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Henkka ja Kulkurit
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 20:30--01:30, 16 €
Voimaorkesteri, Jettiset, Susanna Heikki
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Rosette & Charles Plogman, LäpiValaisu
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 10 €
Helminauha
Tanhuhovi 19:00--23:30, 12 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Toejoen seurojentalo
Voitto Takanen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Kolibri
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
Hannu Hautaniemi, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Ari Klem
Valtatie 2 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 €
FBI-beat, Teemu Roivainen, avajaiset, avajaiset

Seuraava tanssipäivä su 22.5.2016