Edellinen tanssipäivä pe 13.5.2016

Lauantai 14.5.2016

Aronkeidas 20:30--02:30, 17 €
Channel Four, Pohojanmaan Pelimiehet
Birknäs (Björkö, Parainen) 19:00--23:00, 10 €
Nilsbyn pelimannit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:30, 15 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Lapponia & Jukka Lampela
Huvilintu 20:00--00:30, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kylpylä
Tanssiorkesteri Luxus, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Avec & Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
20:00--01:00 Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Imatran kylpylä (Imatra) 21:30--01:30, 8 €
Pasi Suikkasen orkesteri
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, Ippe Mansikan orkesteri, avajaiset, avajaiset
Jämsä Paviljonki (Jämsä)
Norolan Pojat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--24:00, 10 €
Juhamatti & Timangi
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 0 €
Jade's band
Kukonhiekka 20:00--01:45
Yölintu, Onnenkulkurit
Kyllikinranta 19:00--23:30, 14 €
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 17 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Helminauha
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Henkka ja Kulkurit, Roulette & Jarkko Järvenpää
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Antero ja Valamo
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 13 €
In The Mood & Suvi Karjula
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 15 €
Antti Raiski
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 19:00--22:00, 0 €
Unelmavävyt
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Jaska Mäkynen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 15 €
Souvarit
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--24:00, 0 €
Amorada & Tommi Seppänen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Deja-vu & Anne Mattila, Kanarian Mikki
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 19:00--24:00, 13 €
Tango del norte, Romina Bianca
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Atlantic, Ari Aalto
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Solar & Satu Suhonen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Hurma
Spa Hotel Runni
Kastanja
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Koivu & Marita Taavitsainen, LäpiValaisu
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 10 €
Tapani Nevala
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Finlanders, Kuiskaus & Harri Kuokkanen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Väliaikainen
Tanhuhovi 19:00--23:30, 12 €
Tulipunaruusut
Toejoen seurojentalo
Focus & Sakke Kotilainen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--23:30
Kari Piironen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Etiketti & Antti Ahopelto
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 18 €
NeljänSuora
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 16 €
Rosette & Charles Plogman, 10tanssi Band & Aki Mäki
Valtatie 2 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--00:30, 12 €
Tomu & Timo Jääskelä
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Pohjolan yö

Seuraava tanssipäivä su 15.5.2016