Edellinen tanssipäivä pe 18.3.2016

Lauantai 19.3.2016

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 €
Onnenkulkurit & Matti Korkiala
Aronkeidas 20:30--02:30, 18 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 16 €
Sinitaivas, Myrskytuuli & Mika Sihvola
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--00:30, 15 €
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:50, 14 €
Graniitti & Rainer Bollström
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Nelostie & Jaska Mäkynen & Heli Pakarinen
Lomakeskus Huhmari
In The Mood & Suvi Karjula
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--00:30, 12 €
Ässät
Hyvinkääsali
Marko Lämsä
Härmän Kylpylä
Esa Rintamäki, Täysikuu, naistentanssit
Eino Luostarin yhtye, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Patajätkä
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Teemu Roivainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Tarja Lunnas & Rosso, Ilta-aurinko
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Piironen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 13 €
Jussi Fischerin yhtye
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Pentti Kuparinen
Kuntotalo 20:00--00:30
Tulipunaruusut, Diesel & Markku Aro
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Tero Vall
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Karavaani & Heidi Pakarinen, Ippe Mansikan orkesteri
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Hannu Hautaniemen yhtye, Etiketti & Antti Ahopelto, Hannu Hautaniemi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Finlanders, Helminauha
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Rosalie
Paavolan ns (Paavola, Siikajoki)
Duo Matias ja Pentti Nordström
Pesäkallio 20:00--02:00
Horizone & Matti ja Teppo, Onnentähti
Puistonkulma 10 €
Pepe & Benjamin Enroth
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Arto Kivekäs duo
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Yölintu, Vonkamiehet
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Nelituuli
Spa Hotel Runni
Dry Capri
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 €
Hanna Talikainen, Kaisa-Mari Ruokolainen & Foxpop, Henkka ja Kulkurit
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Dominou
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Tapani Nevala
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Eero Seppälä
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 15 €
Seitsemän seinähullua veljestä
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Jamifox, Jonni Takala
Toejoen seurojentalo
Voitto Takanen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola
Valtatie 2 20:00--02:00
Taikakuu, Tanssiorkesteri Kaiho
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Veijo Haavisto, Vesa Formunen

Seuraava tanssipäivä su 20.3.2016