Edellinen tanssipäivä pe 2.10.2015

Lauantai 3.10.2015

Airakselan seurantalo 19:00--23:30, 12 €
Matti Ojala
Alapitkän ns 20:00--00:30, 15 €
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Anna & Albert 8 €
Terhi Lehtoniemi
Aronkeidas 20:30--02:30, 16 €
Pohojanmaan Pelimiehet, Hovinarrit & Aki Samuli
Auran nuortentalo (Aura)
Hurma, 10tanssi Band & Aki Mäki
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 16 €
Avec & Leif Lindeman
Heituinlahden nuorisoseurantalo 20:00--00:30, 12 €
Caminito & Kari Piironen
Hojo hojo 0 €
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Lomakeskus Huhmari
Fantasia & Marko Maunuksela
Härmän Kylpylä
Tarmo Malila ja Täysikuu, Tarmo Malila
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Jari Grek
Juupavaaran mutteripaviljonki 10 €
Keijo Nieminen
Viihdekeskus Kalliojärvi 20:00--02:00, 15 €
Juhamatti & Timangi, Teemu Roivainen
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--02:00, 15 €
Diesel & Markku Aro
Karjalatalo
Aki Korhonen
Kartano Kievari 20:00--01:30, 15 €
Taikakuu, Helminauha
Kauko-Pohja
Kalle Jussila
Keitelepohjan ns 20:00--24:00, 10 €
Jambalaya
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Hannu Hautaniemi
Keskustalo
Juha Vartiainen
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 12 €
Energia & Tommi Soidinmäki
Kisaranta
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:30--00:30, 13 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Kukonhiekka 20:00--01:45, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Sinitaivas
Kuva-Tähti 10 €
Tero Vall
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 17 €
Souvarit, Ippe Mansikan orkesteri
Latosaari 20:30--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Laurilan lava 19:00--23:30, 10 €
Juhani Virta
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Merikievari 0 €
Karaoke
Metsälinna 13 €
Markku Harjunpää, Kauko Simonen
Möykkälä 20:30--01:00, 12 €
Captain, Teuvo Vuoti
Nousula
Onnenkulkurit
Pesäkallio 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat
Puistonkulma 10 €
Hannu Viitalan yhtye
Lomakeskus Revontuli 15 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ruusulinna 20:00--00:45, 15 €
Kari Vepsä & Onnenmaa, Henkka ja Kulkurit, Erika Vikman
Saarenkylän ns 20:00--24:00, 12 €
Maestro, Maestro Orchestra, Tapio Jankkila
Seurakallio 19:00--23:30, 10 €
Gunnar Taipale
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
KinoJake, Koivu & Marita Taavitsainen
Tapiola 14:00--17:30, 12 €
Essi Leppäkoski
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:30, 15 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Tirilän työväentalo 20:00--24:00, 13 €
Timo Forsman
Toejoen seurojentalo
Tonika
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Urjanlinna
Rosette, Charles Plogman
Valtatie 2 20:00--02:00
Finlanders, Omega & Eija Kantola, avajaiset
Vuorenmaan seuratalo 20:00--00:30, 12 €
Keijo Nurmen yhtye
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Tapani Lager & Jussi Roponen, Walkarit

Seuraava tanssipäivä su 4.10.2015