Edellinen tanssipäivä pe 18.9.2015

Lauantai 19.9.2015

Aronkeidas 20:30--02:30, 16 €
Rosette & Charles Plogman, Pohojanmaan Pelimiehet
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 €
Caminito & Kari Piironen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Honkala 20:00--00:30, 12 €
Keijo Nurmen yhtye
Lomakeskus Huhmari
Öiset kulkijat
Huvilintu 20:00--00:30, 10 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kylpylä
Menox
Härdelli Show, Salovaara, Jusu & Tony, Menox
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 €
Sunset & Arto Nuotio, Sebastian Ahlgren, Eija Lius
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi)
Simo Hietalan yhtye
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Helmenkalastajat
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Karavaani & Teemu Harjukari & Heidi Pakarinen, päättäjäiset, päättäjäiset
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 15 €
Midinetti & Johanna Pakonen
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--24:00, 10 €
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kari Tapio Paalupaikka
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Pasi Kivimäki
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Nelituuli
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 8 €
Turhat Jätkät, Mika Peltoniemi
Ravintola Kivitippu
Ilkka Hakala, Sonetti
Kukonhiekka 20:00--01:45, 16 €
Taikakuu, Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--02:00
Souvarit, Myrskytuuli
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Juhani Virta
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 14 €
Deja-vu & Anne Mattila
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 €
Karaoke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Onnenkulkurit
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 16 €
La Strada & Anita Hirvonen, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Helminauha
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Köpi Koski ja Projekti
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Olavi Virta -teematilaisuus
Kylpylähotelli Peurunka 10 €
In The Mood & Suvi Karjula
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Sinitaivas
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi 21:00--01:30, 10 €
Dreams
Spa Hotel Runni
Feelings
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 15 €
Pekkaniskan Pojat, Ippe Mansikan orkesteri
Seurakallio 19:00--23:30, 10 €
Jope ja Pali duo
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 €
Ramos
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 21:00--01:00, 15 €
Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 16 €
Ässät, Anu Tammela
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Hovinarrit, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen, Aki Samuli
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Nelinpeli, Mikael Konttinen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Avec & Leif Lindeman, Henkka ja Kulkurit
Tanssikeskus Tessu 19:00--00:30, 15 €
Korsuorkesteri, Kasmir & Jari Grek, avajaiset, avajaiset
Toejoen seurojentalo
Veijo Haavisto & Vesa Formunen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 21:00--01:30, 0 €
Yksityistilaisuus
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Hurma
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Company & Kake Randelin
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 13 €
Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Wähäkosket

Seuraava tanssipäivä su 20.9.2015