Edellinen tanssipäivä pe 20.3.2015

Lauantai 21.3.2015

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Aronkeidas 22:00--03:30, 17 €
Klamydia
Auran nuortentalo (Aura)
Omega & Eija Kantola, Tähtikartta
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--00:30, 16 €
Avec & Leif Lindeman
Hauhotalo 19:00--23:00
Hauhon harmonikat
Lomakeskus Huhmari
Huikon veljekset
Härmän Kylpylä
Petri Forsmanin yhtye
Imatran kylpylä (Imatra)
Jamtime & Satu Tolvanen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 €
Onnenkulkurit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Jorma Kääriäinen & Yhden tähden orkesteri, Neliveto
Kasavuoren koulu (Kasavuori, Kauniainen) 19:00--23:00, 12 €
Grani Big Band
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Helminauha
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Pauli Antero Huttunen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Väliaikainen
Kuntotalo 20:00--01:00
Myrskytuuli
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sunset, Jackpot & Jukka Hallikainen, Arto Nuotio
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:30--23:30, 10 €
Jope Huttusen yhtye
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Sinitaivas
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 15 €
Norolan Pojat, T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Onnentähti
Manttu (Kirkonkylä, Tervo)
Tammi Group trio
Marinkaisten ns (Marinkainen, Kokkola) 21:00--00:30, 13 €
Esperanza & Jiri Tammilehto
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Wähäkosket
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 20:00--01:00, 12 €
Silverado, Vanaja & Matti Mäntylä
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Finlanders, Helmenkalastajat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Hurma
Pesäkallio 20:00--02:00
Taikakuu, Amadeus Lundberg
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Duo Kasino
Pohdin urheilutalo
Hannu Hautaniemi
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Kalle Jussila
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
FBI-beat
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Taiga & Jarkko Honkanen
Spa Hotel Runni
Koivu & Marita Taavitsainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Jade's band, Ippe Mansikan orkesteri
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Dry Capri
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 11 €
Tapani Nevala
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Caminito & Kari Piironen, Henkka ja Kulkurit
Tanssikeskus Tessu 19:30--00:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 €
Yöntanssittajat
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00, 14 €
Juhani Virran yhtye, Juhani Virta
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta & Pekka Rinne, Horizone & Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Maarit Aro

Seuraava tanssipäivä su 22.3.2015