Edellinen tanssipäivä pe 6.3.2015

Lauantai 7.3.2015

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Veijarit, Sirpa Jokinen
Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
Rosette & Charles Plogman, Pohojanmaan Pelimiehet
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 20:00--23:30
DJ Toivo!
Auran nuortentalo (Aura)
NeljänSuora, In The Mood & Suvi Karjula
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--00:30, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Haaparannan kansantalo (Haaparanta)
Toini Uusitalo, konsertti, konsertti
Härmän Kylpylä
Kalevi Suntilan yhtye
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
Imatran kylpylä (Imatra)
Helminauha
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Koivu & Marita Taavitsainen
Kalliohovi
Pyrstötähti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 15 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Onnenkulkurit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Tammi Group trio
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Piironen
Kuntotalo 20:00--01:00
Jackpot & Jukka Hallikainen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 €
Tuovilat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Ippe Mansikan orkesteri
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:30--23:30, 10 €
Savon harmonikkaklubi
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 13 €
Fantasia & Marko Maunuksela
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa) 15 €
Omega & Eija Kantola, Myrskytuuli
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Väliaikainen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Hurma, Jarkko Honkanen
Pesäkallio 20:00--02:00, 16 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Elina H
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Duo Sami Soininen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Pekkaniskan Pojat
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Jaska Mäkynen & Nelostie, Avec & Leif Lindeman, Sinitaivas
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 €
Jettiset
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Risto Nissinen & Antti Kemppainen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 11 €
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Tanhuhovi
Köpi Koski ja Projekti, Hovinarrit & Teemu Roivainen
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 14:00--17:30, 12 €
Takaisinpaluu
Tanssikeskus Tessu 19:30--00:30, 15 €
Diesel & Markku Aro
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Jamifox, Jonni Takala
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00, 14 €
Pertti Niemi & Odessa
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 13 €
La Strada & Anita Hirvonen, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--02:00, 16 €
Souvarit, FBI-beat
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Atlas ja Timo Rautala, Juha Simola
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila

Seuraava tanssipäivä su 8.3.2015