Edellinen tanssipäivä pe 7.11.2014

Lauantai 8.11.2014

Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
Voimaorkesteri & Maria Tyyster, Pohojanmaan Pelimiehet
Asukastalo Lava 19:30--23:30
DJ Toivo!
Auran nuortentalo (Aura)
Finlanders, In The Mood & Suvi Karjula
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat & Heikki Puronvarsi, Juha Hautaluoma
Haapamäen Suoja 20:00--00:30, 15 €
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 14 €
Linnut, Arja Havakka
Heituinlahden nuorisoseurantalo
Timangi, Risto Nevala
Lomakeskus Huhmari
Mistral & Anne Mattila
Huttukylän ns 20:30--01:00, 12 €
Elixir, Virpi Piippo
Härmän Kylpylä
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Unelmavävyt
Hotelli IsoValkeinen
Koivu & Marita Taavitsainen
Juupavaaran mutteripaviljonki 12 €
Yötähti
Järvenpään seuratalo (Järvenpää) 18:00--22:00, 15 €
Wiihdeorkesteri Wiva
Karjalatalo
Amor-kvartetti
Kartano Kievari 20:00--01:30, 15 €
Helmenkalastajat
Keskustalo
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Kisaranta 20:00--01:00, 10 €
Henkka ja Kulkurit, päättäjäiset
Ravintola Kivitippu 10 €
Harri ja Coronet & Juha Remes
Korpisuoja 20:00--00:20, 10 €
Pauli Antero Huttunen
Kuva-Tähti 19:00--22:45, 10 €
Tero Vall & Tutta Carpelan
Käylän Korpihovi 21:00--01:30, 10 €
Hannu Hautaniemi
Latosaari
Fernet & Tomi Markkola, Onnentähti
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Merikievari
Kari Hirvonen & Tuliset & Rainer Friman & Antti Toivola
Metsälinna 13 €
Mia Leivo & Pequeno
Pesäkallio 20:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Hurma
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Sway, Tino ja Sway
Puistonkulma 10 €
Kiuruveden harmonikkakerho
Kylpylähotelli Rauhalahti
Kotiteollisuus
Lomakeskus Revontuli
A. Aallon rytmiorkesteri
Ruusulinna 20:00--02:00, 16 €
Jari Kokkisen yhtye, Kiintotähti & Teuvo Oinas, Jouni Keronen, Kauko Simonen, Johanna Debreczeni
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Jussi Seppänen duo
Hotelli Tallukka 20:00--00:30, 12 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Tanhuhovi
KinoJake, Niskalenkki, Jake Niska
Tanssikeskus Tessu
Diesel & Markku Aro
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00, 14 €
Jämijärven Pelimannit
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit
Urjanlinna
Tulipunaruusut
Valtatie 2 20:00--02:00, 16 €
Souvarit, Pekka Rinne ja Kuunsilta & Pekka Rinne
Vuorenmaan seuratalo 20:00--00:30, 12 €
Pertti Niemi & Odessa
Västilän Voimantalo 20:00--00:30, 12 €
Neliveto, Tuulikki Järvi

Seuraava tanssipäivä su 9.11.2014