Edellinen tanssipäivä pe 3.10.2014

Lauantai 4.10.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 €
Ippe Mansikan orkesteri
Areena
Jari Sillanpää, konsertti, konsertti
Aronkeidas 20:30--03:30, 16 €
Marita Taavitsainen & Koivu, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
NeljänSuora, Ratto-band
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jari ja Taika
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Yöntanssittajat
Lomakeskus Huhmari
Hovinarrit
Härmän Kylpylä
Tähtiartisti-laulukilpailu
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Sunset, Arto Nuotio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Fernet & Tomi Markkola
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--00:30, 10 €
Jouni Raitio duo
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 10 €
Raimo Turtiainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Kari Piironen, Leif Lindeman
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Jussi Roponen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Raimo Urpilainen, Aulis Kinnunen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 15 €
Hurma
Ravintola Kivitippu
Lokakuun loiskeet -pelimannitapahtuma
Koskilinna (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:30--01:00, 13 €
Keidas, Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Kukonhiekka 20:00--01:45, 16 €
Sinitaivas, Recados & Anneli Mattila
Kuntotalo 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Juhani Virran yhtye
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00
Energia & Tommi Soidinmäki
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Taikakuu, Jade's band
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 €
Köpi Koski ja Projekti
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna) 12 €
Pasi Suikkanen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Maximus
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Myrskytuuli
Pesäkallio 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka 22 €
Kari Vepsä, In The Mood, Eija Kantola & Omega, Suvi Karjula
Rautalammin työväentalo (Rautalampi) 21:00--01:00, 12 €
Mauriset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jukka Lampela & Lapponia
Spa Hotel Runni
Elina H
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Helminauha, Heidi Pakarinen & Caravan
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 €
Hannu Hautaniemi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Arja Lohtander ja Mon Cherie & Pirjo Tossavainen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Rosette, Charles Plogman, Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Harri Nuutinen
Tanssikeskus Tessu
Pasi Kivimäki, Henkka ja Kulkurit, N.Y.T.
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Toejoen seurojentalo 20:00--01:00, 14 €
Voitto Takasen yhtye
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Souvarit, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Midinetti & Johanna Pakonen
Valtatie 2 20:00--02:00
Finlanders, Tanssiorkesteri Ahopelto, avajaiset, avajaiset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Keijo Nurmen yhtye
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Wähäkosket

Seuraava tanssipäivä su 5.10.2014