Edellinen tanssipäivä pe 8.8.2014

Lauantai 9.8.2014

Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Pyrstötähti
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, päättäjäiset, päättäjäiset
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 €
Takaisinpaluu & Severi Rasku
Hirvelä (Sippola, Kouvola)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Anniina Mattila
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Unelmavävyt
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola
Härmän Kylpylä
Merja Juutinen & Hurmurit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Diesel & Markku Aro
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 15 €
NeljänSuora, Maria Tyyster
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Myrskytuuli
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Koivu & Marita Taavitsainen, Teijo Suomi Orch
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30
Nelituuli
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Ässät, Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Kalajärven lava
Rosalie
Katiskanmäen Firapeli 15 €
Danny & Jani Jalkanen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Lasse Koivuranta
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 6 €
Tero Jokinen
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski) 20:00--00:30, 12 €
Pertti Niemi & Odessa
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:30--00:30, 10 €
Nivalan pelimannit
Kukonhiekka 20:00--01:45
Finlanders, Jani ja Jetsetters
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa) 20:00--00:30
Itä-Hämeen harmonikat, harmonikkatanssit, harmonikkatanssit
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Omega & Eija Kantola, Henkka ja Kulkurit
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 12 €
Onnenkulkurit
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Sininen huivi
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Harri Lehtonen & Silver
Liperin lava (Liperi)
Yöntanssittajat
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Juhani Virran yhtye
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Helminauha
Maaningan kasino (Kuopio)
Channel Four, Crystal & Mikko Tapio
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kari Piironen
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--02:00, 12 €
Teemu Lehtola & Suvi Hiltunen, iskelmäilta, iskelmäilta
Morottajan Esu (Morottaja, Salla)
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 20:30--01:30
Eino Luostarin yhtye
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Rosso & Tarja Lunnas, In The Mood & Suvi Karjula
Mäntylammen lava (Vihanti, Raahe) 15 €
Mistral & Anne Mattila & härkäjuhlat, Onnenpotku, Gobra, Susanna Sakko, Teemu Roivainen, carnival-disko, härkäjuhlat
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Hurma, Frederik
Niemenharjun tanssilava
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 €
Seija Irmeli duo
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Dominou
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Charles Plogman & Pientä unelmaa
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 €
Sunset, Arto Nuotio
Kylpylähotelli Peurunka
J. Marjanen duo
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 €
Petri Forsman
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 €
Tanssiorkesteri Luxus, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Päivärannan lava (Otava, Mikkeli) 20:00--01:00, 10 €
Gunnar Taipaleen yhtye
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Tulipunaruusut, Jani Helenius & Reijo Taipale, karaoke
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 €
Solistiyhtye Jermut
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 €
Väliaikainen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30
FinnNostalgia & Dimitri Isberg, Men in Black & Jari Sillanpää, Antti Toivola
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 20:00--00:30, 12 €
Ajan sävel
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila)
Antero ja Valamo
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30, 15 €
Helmenkalastajat
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Taikakuu
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
FBI-beat, Fantasia & Marko Maunuksela
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Jackpot & Jukka Hallikainen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Norolan Pojat, Markus Sextet
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Lapponia & Jukka Lampela
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, A. Aallon rytmiorkesteri, Kunnon pojat
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Jussi Roponen
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä) 20:00--00:30, 10 €
Galaxie
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Soundset & Eero Aven
Väätäiskylän lava (Väätäiskylä, Multia)
Tonika
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Mattilat

Seuraava tanssipäivä su 10.8.2014