Edellinen tanssipäivä pe 23.5.2014

Lauantai 24.5.2014

Esakallio
Antti Vainion yhtye & Antti Vainio & Pirkko Pelander, Focus & Sakke Kotilainen
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Antero ja Valamo
Hangan lava
Souvarit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jari ja Taika
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Huvilintu 20:00--00:30, 14 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Härmän Kylpylä
Mauri Niemi, J-P Team
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Saska Helmikallio
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Kasmir & Jari Grek
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Horizone & Matti ja Teppo
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00, 16 €
Finlanders, Onnentähti
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Taiga & Jarkko Honkanen
Katiskanmäen Firapeli
Esteri
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--02:30, 20 €
Maija Muikku, Jukka Poika
Kukonhiekka 20:00--01:45
Köpi Koski ja Projekti, Omega & Eija Kantola
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Wähäkosket, Yölintu
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Keijo Nurmen yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Harri Lehtonen & Silver
Liperin lava (Liperi)
Avenue & Anniina Mattila
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Helminauha, Roulette & Reijo Taipale
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Helmenkalastajat, Essi Leppäkoski
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Sunset, Arto Nuotio
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, NeljänSuora
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 €
Nelituuli
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Rosette & Leif Lindeman, Onnenpotku & Susanna Sakko
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 €
Seija Irmeli
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Recados & Anneli Mattila
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Dry Capri
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Ajan sävel & Pentti Kumpulainen & Pauli Antero Huttunen
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Päivärannan lava (Otava, Mikkeli) 20:00--01:00, 12 €
Eija Koriseva
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Tulipunaruusut, Mistral & Anne Mattila
Spa Hotel Runni
Charles Plogman & Pientä unelmaa, Boogie
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 0 €
In The Mood & Suvi Karjula
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 €
Sinitaivas, Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:30--01:00, 15 €
Ratto-band & Aki Mäki
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii) 20:30--01:00, 12 €
Sarmas
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--01:30, 15 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen, Jackpot & Jukka Hallikainen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Taikakuu, Anitta Mattila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Nelinpeli & Mikael Konttinen
Toejoen seurojentalo
Sympatia, Tuomas Koivuviita
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Ippe Mansikan orkesteri, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Fantasia & Marko Maunuksela, Twangtones
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--01:00, 10 €
Martti Timonen
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Diesel & Markku Aro, Maarit Peltoniemi

Seuraava tanssipäivä su 25.5.2014