Edellinen tanssipäivä pe 11.4.2014

Lauantai 12.4.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Kari Piironen
Aronkeidas 20:30--03:30, 10 €
Arto Nuotio & Vanha Liitto, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
FBI-beat, Helmenkalastajat
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 15 €
Köpi Koski ja Projekti
Haaparannan kansantalo (Haaparanta)
Hurmurit & Merja Juutinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Onnentähti & Terhi Matikainen
Lomakeskus Huhmari
Johanna Pakonen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 14 €
Tarja Ylitalo
Härmän Kylpylä
Tangoseniori alkukilpailu
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Jackpot, Jukka Hallikainen
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 10 €
Kalevi Suntila
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 14 €
Ässät
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 €
Finlanders
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 12 €
Rainer Bollström
Ravintola Kivitippu 10 €
Virpi Piippo & Kuutamo
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:30--01:00, 13 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Jussi Roponen
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 €
Teuvo Vuoti
Kuntotalo 20:00--01:00
Sinitaivas
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Horizone & Matti ja Teppo, Hehku & Joonas Erkkilä
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Henkka ja Kulkurit, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Launosten työväentalo 20:00--00:30, 10 €
Tonika
Lemun urheilutalo (Kallela, Masku)
Terhi Jokila
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Väriloiste
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Omega & Eija Kantola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Eki Jantunen & Mutkattomat
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat, Anitta Mattila
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--00:30, 15 €
Veijarit, Sirpa Jokinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Sesam & Antti Raiski
Pesäkallio
Diesel & Markku Aro, Jade's band
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 20:00--00:30, 10 €
Kangastus, Reino Jalonen ja Kangastus
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Pia Lång, Meriitti
Puistonkulma 10 €
Ake Pääkkö duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Trio H-hetki
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Charlies
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--24:00
Mia Leivo & Pekka Juntusen orkesteri, Pepe Kovanen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Tomi Markkola & Fernet, Myrskytuuli
Seurala (Kerkonkoski, Rautalampi) 20:00--24:00, 10 €
Helminauha
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
Suomussalmen harmonikkakerho
Tanhuhovi 19:00--01:00, 15 €
KinoJake, Niskalenkki & Jake Niska
Tanssikeskus Tessu 19:00--00:30, 14 €
In The Mood & Suvi Karjula, Ippe Mansikan orkesteri
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Toejoen seurojentalo
Petri Forsman & Henriikka Santamaa
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Hurma, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Valtatie 2 20:00--02:00
NeljänSuora & Suvi Teräsniska
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 12 €
Tapani Nevala
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30, 12 €
Pyrstötähti
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Rosalie

Seuraava tanssipäivä su 13.4.2014