Edellinen tanssipäivä pe 6.12.2013

Lauantai 7.12.2013

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 €
Karanos
Aronkeidas 21:00--03:30, 15 €
Marko Lämsä & Voimaorkesteri, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
Fantasia & Marko Maunuksela, Iskelmäyhtye Bohemia
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 15 €
Keidas, Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 14 €
Vienna, Eero Ylisirkka
Hetepirtti (Hetekylä, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 10 €
Yöduuri
Hotelli Hiittenharju
Unelmavävyt
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Feelings
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä
Antti Raiski, Sesam
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Imatran kylpylä (Imatra) 12 €
Lipsaset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Markku Aro & Diesel
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 12 €
Rosalie
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Ravintola Kivitippu
Ilkka Hakala, Sonetti
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Helminauha
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Onnenkulkurit, Kai Lind
Kuntotalo 20:00--01:00
In The Mood & Suvi Karjula
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 16 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Jarmos-yhtye
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Charles Plogman & Pientä unelmaa, Myrskytuuli
Launosten työväentalo 20:00--00:30, 12 €
Unto Satorannan yhtye
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00
Onnentähti, Eldorado & Armi Tenkula
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ulla-Jaana Riekkoniemi, Kalle Jussila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 €
Salama, Kalevi Keränen
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Trio H-hetki
Olympiasali 20:00--00:30
Köpi Koski ja Projekti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Hurma
Pesäkallio 20:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka 10 €
Supersonic
Puistonkulma 10 €
Unikuva
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Eija Kettunen & Arto Kivekäs
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Marita Taavitsainen
Spa Hotel Runni
Dry Capri
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Onnenmaa & Kari Vepsä, Susanna Heikki & Karavaani
Seutula (Hautajärvi, Salla)
Nelituuli
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--00:30, 10 €
Ylix
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 15 €
Saints, The Moments
Tanhuhovi 19:00--01:00, 15 €
Sinitaivas, Topzet & Eero Seppälä
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Euroset & Heimo Erkki Kettunen
Toejoen seurojentalo
Focus & Sakke Kotilainen
Ravintola Tulisuudelma
Joku paikallinen bändi
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Helmenkalastajat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valtatie 2 20:00--02:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 20:00--00:30
Wähäkosket
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Jussi Roposen yhtye

Seuraava tanssipäivä su 8.12.2013