Edellinen tanssipäivä pe 10.5.2013

Lauantai 11.5.2013

Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Charlies
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 14 €
Crystall, Mikko Tapio
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Juhamatti & Timangi
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Huvilintu 20:00--00:30, 14 €
Rosette & Kaija Lustila
Härmän Kylpylä
Jarmos-yhtye
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 13 €
Seireenit
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Sunset
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--01:00, 10 €
Kalevi Suntila
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 20:00--02:00, 15 €
Channel Four
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 10 €
Jussi Roponen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 10 €
Jade's band
Ravintola Kivitippu 14 €
Caravan
Kukonhiekka 20:00--01:45
Taikakuu, Myrskytuuli
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Pohojanmaan Pelimiehet
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 €
Hannu Hautaniemi
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Antero ja Valamo
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 €
Pyrstötähti
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 12 €
Sway & Urpo "Uu" Enckell
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Rosalie, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Pasi Kivimäki
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 17 €
Finlanders, Helminauha
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 14 €
Mia Leivo, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kylpylähotelli Peurunka 10 €
Telaketju
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Duo Sami Soininen
Kylpylähotelli Rauhalahti 10 €
Sanna-Mari Titov
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Elina H
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Ratto-band
Spa Hotel Runni
Jambalaya
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 13 €
Pekkaniskan Pojat, DJ Lasse
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
NeljänSuora
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 10 €
Tuovilat
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Risto Nissisen yhtye
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Fantasia & Marko Maunuksela, Helmenkalastajat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 €
Rosso & Tarja Lunnas
Tanhuhovi
Reijo Taipale, Kalle Jussila
Toejoen seurojentalo
Memories & Heli Hyttinen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 12 €
Yöntanssittajat
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Elixir & Virpi Piippo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Uusi Pyrintö (Sipola, Siikalatva) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 €
Yölintu, Mikael Konttinen

Seuraava tanssipäivä su 12.5.2013