Edellinen tanssipäivä ma 29.4.2013

Tiistai 30.4.2013 vapunaatto

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne) 12 €
Myrskytuuli
Esakallio 21:00--01:30
Fortuna & Arja Koriseva, Jani ja Jetsetters
Hotelli Hiittenharju
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Cosmos
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Hongiston lava (Hongisto, Kouvola)
Amor-kvartetti
Huvilintu
Finlanders, HotLine & Lasse Laaksonen
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 19:00--23:30, 13 €
Helminauha
Härmän Kylpylä
Tanssiorkesteri Luxus
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Rosso & Tarja Lunnas
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 14 €
Tomi Markkola & Fernet
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--01:00, 10 €
Kalevi Suntila
Kampin palvelukeskus 13:00--15:00, 0 €
Jammarit
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 10 €
Antero Ketonen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juhani Rautiainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 €
Rainer Bollström
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Anna-Liisa Räsänen
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:30--01:00, 15 €
Walkarit
Kukonhiekka 20:00--02:45
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Koivu & Marita Taavitsainen, Christa Huikko Band, Christa Huikko
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 €
Risto Nevala, Mika Tarkkonen
Käenkoskikeskus 21:00--02:00, 25 €
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa,
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ratto-band
Pohojanmaan Pelimiehet
Mikkelin hiihtomäen lava (Mikkeli) 20:00--00:30, 13 €
Avenue & Anniina & Anitta Mattila
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 20 €
Pekkaniskan Pojat, Anneli Mattila
Nivalan ns (Nivala) 19:00--22:45, 10 €
Esko Sartolahti
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 18:00--22:30, 8 €
Sävelpojat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Keidas & Johanna Debreczeni
Pappilanpuiston palvelukeskus
Saku Backman
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Elina H
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Taikakuu, Hurma
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 13 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti, Jari ja Yrjö duo
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 11 €
Hannu Hautaniemi
Seurakallio 20:00--01:30, 10 €
Paavo Heiskasen yhtye
Soihtula
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Bolero
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:30--01:30, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Sinitaivas, FBI-beat
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Timanki
Tanhuhovi 15 €
Channel Four, Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 €
Jussi Roposen yhtye
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12 €
Karelia Beat
Toejoen seurojentalo
Pirita Niemenmaa, Asko Järvelä
Ravintola Tulisuudelma
Virve Rosti
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Mia Leivo & Pequeno
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Tulipunaruusut, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--02:00
Teijo Suomi Orch, Jani Helenius & Reijo Taipale, Kukka Kiri

Seuraava tanssipäivä ke 1.5.2013