Edellinen tanssipäivä pe 29.3.2013

Lauantai 30.3.2013

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 20:00--00:30, 10 €
Tammi Group
Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne) 12 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Auran nuortentalo (Aura)
Omenapuu & Johanna Pakonen, Sunset & Arto Nuotio
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:00--00:30
Eino Luostari
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 15 €
Sawotta & Pekka Hartonen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--01:00, 14 €
Tapani Haapasaaren yhtye
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Markus Sextet, naistentanssit, naistentanssit
Lomakeskus Huhmari
Helmenkalastajat
Härmän Kylpylä
Veijarit, Sirpa Jokinen
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--01:00, 10 €
Kalevi Suntila
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Kalle Kaaja & Antti Tammilehdon yhtye, Caravan
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Risto Nevala
Ravintola Kivitippu 14 €
Terhi Matikainen
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 10 €
Hannu Saksi
Krääkkiö
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 €
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--23:30, 10 €
Tero Vall & Rita Santanen
Käenkoskikeskus 20:30--02:00
Charles Plogman & Ronnies, Rosso & Tarja Lunnas
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 €
Nelituuli
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 12 €
Charlies
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
FBI-beat, Pohojanmaan Pelimiehet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 12 €
Pohjolan yö
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 14 €
Hurma, Tuure Kilpeläinen, Joni Lauronen
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Jussi Seppäsen yhtye
Olympiasali
Kari Piironen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Tulipunaruusut
Pesäkallio 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Helminauha
Kylpylähotelli Peurunka 14 €
Matti Nykänen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:30, 10 €
Captain & Teuvo Vuoti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tapani Kansa & Pepito ja Pekka Saralevä
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Keidas, Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Spa Hotel Runni
Kyytipojat
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Sinitaivas, Kaisa-Mari Ruokolainen & Foxpop
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 14 €
Onnenkulkurit, Matti Korkiala
Tanhuhovi
La Strada & Anita Hirvonen, Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Toejoen seurojentalo
Focus & Sakke Kotilainen
Ravintola Tulisuudelma
Poppadelic
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Voimaorkesteri, Antti Ahopelto
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Valtatie 2 20:00--02:00
Varjokuva, A. Aallon rytmiorkesteri
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 12 €
Seppo Kanervo
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Hannu Hautaniemi

Seuraava tanssipäivä su 31.3.2013