Edellinen tanssipäivä pe 8.3.2013

Lauantai 9.3.2013

Auran nuortentalo (Aura)
Helmenkalastajat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:00--00:30
Rythm Boys
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 15 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri & Martti Metsäketo
Hauhotalo
Unto Satorannan yhtye
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 13 €
Marmaris & Hannu Heino, naistentanssit, naistentanssit
Lomakeskus Huhmari
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Härmän Kylpylä
Wähäkosket
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Kalle Kaaja & Antti Tammilehdon yhtye
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 13 €
Väriloiste
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 20:00--00:30, 10 €
Tammi Group
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Tomi Markkola, Myrskytuuli, Fernet
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 10 €
Timo Hacklin
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Markku Ignatius & Mikko Järvinen
Ravintola Kivitippu 12 €
Meiju Suvas & Suvas Regal
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:30--01:00, 13 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 €
Coralia
Kuntotalo 20:00--01:00, 13 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Tanssiorkesteri Luxus
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 12 €
Terhi Matikainen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Kari Piironen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Unelmavävyt, Hurma
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 12 €
Tulipunaruusut
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 14 €
Sinitaivas, Varjokuva
Olympiasali 20:00--00:30
Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 €
Jackpot
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Syke
Pesäkallio 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, A. Aallon rytmiorkesteri
Kylpylähotelli Peurunka 14 €
Laura Voutilainen
Pyrkivä 19:00--22:30
Miranda & Jouni Miettinen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
NeljänSuora
Spa Hotel Runni
Mika Lappalainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Sari Hellsten & Fermaatti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 13 €
Channel Four
Seurakallio 19:00--23:30, 10 €
Jussi Seppäsen yhtye
Kylpylähotelli Summassaari
Sinikuu
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä)
Juhani Merikosken yhtye
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Duo Taikayö
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Tanhuhovi
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Adonis & Anette Ekholm
Toejoen seurojentalo
Corona & Jarkko Ylinen
Ravintola Tulisuudelma
Mr Sushi
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Hovinarrit & Pekka Mikkola, naistentanssit, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Rosso & Tarja Lunnas
Valtatie 2 20:00--02:00
Fantasia & Marko Maunuksela, Helminauha
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 12 €
Pyrstötähti
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 13 €
Onnenhetki

Seuraava tanssipäivä su 10.3.2013